مدیر کل زندان ها در دیدار از دفتر ایرنا در مهاباد
مدیر کل زندان ها در دیدار از دفتر ایرنا در مهاباد

مدیر کل زندان ها در دیدار از دفتر ایرنا در مهاباد: ستاد دیه طی یکسال آینده در ۱۶ شهرستان آذربایجان غربی راه اندازی می شود

میرعلی اکبر بنی هاشمی روز چهارشنبه پس از دیدار از خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر مهاباد، با اشاره به اینکه ستادهای دیه شهرستان ها با تشکیل هیات مدیره کلید می خورد، اظهار کرد: این ستادها بر اساس اساسنامه فعالیت کرده و خیران کمک های خود را به صورت مستقیم به این ستادها پرداخت می کنند.
وی افزود: امسال نیز ۱۵ جشن گلریزان در آذربایجان غربی پیش بینی شده است که تا کنون در شهرستان های میاندوآب، مهاباد و سلماس برگزار شده و تا پایان ماه مبارک رمضان در شهرستان های دیگر از جمله ارومیه، بوکان، اشنویه، چایپاره، خوی، نقده، پلدشت، شوط و چالدران اجرا می شود.
بنی هاشمی بیان کرد: شاکیان بزرگترین خیران ما هستند چرا که با گذشت از حق خود موجب آزادی زندانیان جرایم غیرعمد می شوند پارسال ۳۳ درصد شکاک از حق خود گذشتند.
وی گفت: برای آزادسازی ۴۶۵ زندانی جرایم غیرعمد استان حدود ۴۵۰ میلیارد ریال نیاز است که با تامین ۱۰ درصد هزینه یاد شده توسط خیران و جشن های گلریزان مشکل تامین هزینه آزادسازی این نوع زندانی ها رفع می شود.
وی با اشاره به اینکه باید فرهنگ مراقبت از وقوع نیافتن جرایم غیرعمد در جامعه نهادینه شود، گفت: تن ندادن جوانان به مهریه های نجومی، فعالیت های اقتصادی در حد توان و صادر نکردن چک های بدون پشتوانه و اطمینان از اعتبار بیمه نامه شخص ثالث و تمدید مستمر بیمه نامه همچنین پی گیری بیمه نامه هایی که نیاز به الحاقیه دارد از وقوع بسیاری از گرفتاری ها جلوگیری می کند.
مدیر کل زندان های آذربایجان غربی گفت: افزایش بیمه و قیمت دیه از اول هر سال موجب بروز اتفاقات و سوانح غیرعمد رانندگی می شود که از این طریق آسیب های زیادی می بینیم بر این اساس پیشنهاد می کنم هماهنگی های لازم انجام شود تا بیمه های شخص ثالث از ابتدای فروردین تا فروردین ماه سال آینده صادر و تمدید شود، ۳۰ تا ۴۰ درصد زندانیانی که سوانح رانندگی غیرعمد منجر به دیه و جرح دارند به همین این موضوع مربوط است.
بنی هاشمی همچنین با اشاره به ضرورت توانمندسازی مددجویان و زندانیان و ایجاد اشتغال برای آنان گفت: با اداره کل فنی و حرفه ای آذربایجان غربی قرارداد بسته شده و بر اساس این قرارداد چهارصد هزار ساعت در قالب ۱۵۰ نوع کارگاه آموزشی و حرفه آموزی آموزش های لازم به زندانیان داده می شود تا توانمند شوند و پس از آزاد شدن بتواند اشتغال پیدا کنند.
دهمین جشن گلریزان شهرستان مهاباد /سه شنبه/ شب با حضور مردم خیر، امام جمعه، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، رئیس دادگستری، دادستان، فرمانده انتظامی، شهردار، اعضای شورای شهر و سایر مسئولان ارشد مهاباد در سالن ‘روبار’ برگزار شد.

 مدیر کل زندان ها در دیدار از دفتر ایرنا در مهاباد

مدیر کل زندان ها در دیدار از دفتر ایرنا در مهاباد

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*