امسال ۱۵ جشن گلریزان زندانیان در آذربایجان‌غربی برگزار خواهد شد

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، سید اکبر بنی هاشمی گفت: فلسفه وجودی سازمان زندان‌ها،احیای انسان هاست و زندانی شدن یا زندانی‌کردن در دستگاه قضا بدلایل تنبیه، ضرر و زیان به جامعه و اصلاح و تربیت است.

وی افزود: ۳ علت اصلی جرم، فقر اعتقادی و مذهبی، کمی علم و آگاهی ، فقر اقتصادی و عدم اشتغال است.

مدیرکل زندان های آذربایجان غربی تصریح کرد: مدرسه هدایت با هدف بهبود علم و آگاهی زندانیان در سال ۹۶ در زندان ها ایجاد خواهد شد تا باعث آموزش و ارتقای تحصیلی زندانیان شود.

بنی هاشمی گفت: برای بهبود اوضاع اقتصادی زندانیان، سعی داریم تا چند ماه آینده دوره های آموزش فنی و حرفه ای را برای آنان برگزار کنیم و طبق برنامه ۴۰۰۰۰۰ ساعت در قالب ۱۵۰ دوره آموزش امسال به زندانیان آموزش داده خواهد شد.

وی افزود: ۳۸ درصد زندانیان مستقیما جرم مواد مخدر دارند و ۶۵ درصد بصورت مستقیم و غیرمستقیم بدلیل ارتباط با موادمخدر زندانی شده اند.

وی اضافه کرد: برای ترک اعتیاد و … پایگاه سلامت را با همکاری علوم پزشکی در زندان ها ایجاد کرده ایم.

مدیرکل زندان های آذربایجان غربی تصریح کرد: یکی از مشکلات اجتماعی ما مهریه های نجومی است .

نائب رئیس ستاد مردمی دیه آذربایجان غربی اضافه کرد: به زندانیان ستاد دیه از نظر جرم و دیه بشرط نداشتن سابقه قبلی و نداشتن اعتیاد و ندلشتن فساد اخلاقی خدمات حمایتی می دهیم.

بنی هاشمی گفت: امسال ۴۶۵ زندانی واجد شرایط ستاد دیه داریم که برآورد کرده ایم برای آزادی آنان ۴۵ میلیارد تومان نیاز است درحالیکه در سال گذشته ۲۴میلیارد تومان نیاز بود.

وی افزود: خیرین بزرگترین شاکیان این زندان ها هستند که سال گذشته با گذشت از ۳۳ درصد مبلغ مورد نیاز باعث آزادی زندانیان شدند، ضمن اینکه مبلغ تامین برای آزادی زندانیان ۲۷ درصد از طریق کمک های مردمی و وام های دولتی پرداخت شد.

مدیرکل زندان های آذربایجان غربی تصریح کرد: ۵.۳ درصد از مبلغ مورد نیاز برای آزادی زندانیان، طریق خانواده هایشان و ۱۴ درصد نیز از طریق بیمه ها جمع آوری شد تا با این کمک ها ۲۸۰ زندانی آزاد شوند.

نائب رئیس ستاد مردمی دیه و کمک به زندانیان نیازمند آذربایجان غربی اضافه کرد: ستاد دیه در ۱۰ سال گذشته ۳۷۹۴ نفر زندانی را آزاد کرده است که البته از بدو تاسیس (سال ۱۳۷۸)، ۴۵۰۸ زندانی آزاد شده اند.

وی در پایان افزود: امسال در ۱۵ شهرستان و در هفته دوم و سوم ماه رمضان، جشن گلریزان آزادی زندانیان نیازمند خواهیم داشت.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*