حیدری رئیس کل دادگستری استان در نماز جمعه مرکز استان حیدری رئیس کل دادگستری استان در نماز جمعه مرکز استان
حیدری رئیس کل دادگستری استان در نماز جمعه مرکز استان

تکلیف امر به معروف هر فرد مسلمان، ترویج حسنات و خیرات ستاد مردمی دیه است .

اعضای ستاد مردمی برگزاری جشن گلریزان آزادی زندانیان نیازمند دیه و جرایم غیر عمد میزبان نماز جمعه شهرستان ارومیه بودند.

در این هفته که با حضور خیل نمازگزاران خداجو در محل مصلی بزرگ امام خمینی شهرستان ارومیه برگزار گردید رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی بعنوان رئیس هیات مدیره ستاد مردمی دیه و کمک به آزادی زندانیان دیه و نیازمند پیش از خطبه های نماز جمعه به ایراد سخنرانی پرداختند.

در این مراسم  رئیس کل دادگستری استان ضمن محکوم کردن عملیات تروریستی گروههای تکفیری در تهران این  اقدام کور معاندان نظام را محکوم نمودند.
وی در ادامه با تبریک فرا رسیدن ولادت امام حسن (ع) به سیره الهی کریم اهل بیت پرداخت و به جایگاه انفاق و احسان برای دستگیری از نیازمندان اشاره نمود و گفت انفاق برای  حل مشکل و گره گشایی از امورات مسلمین تکلیف دینی و توصیه آموزه های  الهی است که باید هر فرد مسلمان برای عزت جامعه اسلامی خود و برکت دادن به مال و اندوخته خود در راه رضایت خداوند ببخشد و سیستم های حمایتی جامعه اسلامی، این مهم را باید به دقت انجام داده و شناسایی نیازمندان را به دقت انجام دهند.

حیدری در ادامه با اشاره به تاریخچه تشکیل و رسالت ستاد مردمی دیه و کمک به زندانیان نیازمند گفت : زندانیان جرایم غیر عمد مجرم نیستند   بدهکارانی هستند که به علت عدم پرداخت بدهی و تعهدات بیمه ای و مشکلات اقتصادیِ عارض شده نتوانستند در برابر قانون تمکین کنند ومتاسفانه به زندان رفته اند.
این بدهکاران گرفتارانی هستند که زندان نه تنها به خودشان آسیب می زند بلکه خانواده آنها در معرض خطراتی قرار می گیرند که هیچ نیرویی جز همیاری مردم خیّر نمی تواند نجات بخش گروهی از جامعه در معرض آسیب های بیشتر اجتماعی باشد .

وی در ادامه با اشاره به تعداد زندانیان آزاد شده در ده سال گذشته عملکرد این ستاد را ارزنده عنوان نمود و گفت: ۴۶۵ زندانی نیازمند جرایم غیر عمد  به ۴۳ میلیارد تومان جهت آزادی نیاز دارند ولی تنها امیدشان کرامت مردم خیّر است که در مقام والای خیّر انفاق نمایند و یا در جایگاه شاکی مهرورز از مبلغ محکومیتشان گذشت خواهند نمود و به زودی زمینه بازگشت آنها به آغوش خانواده را فراهم می آورند .
وی در پایان از مردم خداجوی ارومیه خواست به عنوان آمران به معروف در تبلیغ این سنت حسنه نیکوکاری برای آزادی زندانیان نیازمند، ستاد دیه را یاری برسانند

حیدری رئیس کل دادگستری استان در نماز جمعه مرکز استان

حیدری رئیس کل دادگستری استان در نماز جمعه مرکز استان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*