برگزاری کارگاه آموزشی ویژه خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان میاندوآب
برگزاری کارگاه آموزشی ویژه خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان میاندوآب

برگزاری کارگاه آموزشی ویژه خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان میاندوآب

به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر ،جلسه سخنرانی و کارگاه آموزش خانواده  ویژه خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان میاندوآب با حضور اکبری رئیس زندان ،آقایی مسئول مددکاری ،سرکار خانم حامد مددکار اجتماعی انجمن حمایت از زندانیان میاندوآبو خانواده تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان در سالن ملاقات اداره زندان  برگزار شد .

در ابتدا اکبری رئیس اداره زندان با اشاره به ویژگی ها و فضایل اخلاقی حضرت فاطمه (س) گفت : افزود: حضرت زهرا س به عنوان یک بانوی نمونه که امور زندگی را بدرستی رعایت کرده، الگو است.

اکبری افزود : ترویج فرهنگ همه ارزش ها به خوبی در زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) دیده می شود و همگان باید از این سبک زندگی الگو بگیرند.

وی  در ادامه  تربیت فرزند و نقش مادری، همسر داری ،  کمک و دستگیری نیازمندان و فقرا ، ایثار و از خود گذشتگی و ترویج این فرهنگ را از جمله فضایل حضرت فاطمه زهرا (س) عنوان کرد.

این مقام مسئول  همچنین در ادامه سخنان خودبه ارائه گزارشی از عملکرد انجمن حمایت زندانیان میاندوآب پرداخت و گفت : معرفی مددجویان  و خانواده های آنان  به  مراکز حمایتی  ، خدماتی ، درمانی  ، مصاحبه  ،  مشاوره  ،  مددکاری  ، بازدید از منزل  مددجویان  و  تشکیل پرونده  از جمله این اقدامات بوده است .

اکبری در ادامه از پرداخت کمک های نقدی به مددجویان و خانواده های تحت پوشش آنان خبر داد و خاطر نشان کرد :این کمک ها  در قالب  مستمری  دائم  ، موقت  و کمک های موردی ، قبوض آب  و برق  و گاز ، کمک  هزینه های ایاب  و ذهاب  ، تحصیلی و درمانی  برای   مددجویان  وخانواده های تحت  پوشش  صورت می گیرد .

وی در ادامه از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با همکاری کمسیون امور بانوان فرمانداری شهرستان  برای  خانواده زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان خبر داد و خاطر نشان کرد :برگزاری این گونه کارگاه ها در تحکیم  بنیان خانواده نقش بسزایی داشته است .

نهایتا اکبری در ادامه با اشاره به فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت :زنده نگه داشتن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، زنده نگه داشتن اسلام است

همچنین در ادامه حجت الاسلام یزدی روحانی زندان گفت : زمانی که  خداوند بنده ای را امتحان می کند می خواهد او را به درجات بالایی برساند .

یزدی افزود : امتحان الهی حکایت از چند مورد دارد  که یکی از آن موارد تنبیه است  یعنی گاهی به سبب گناهانی است که شخص مرتکب می شود.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود ادامه داد : حکایت از آزمون دارد و احدی خالی  از آزمون نیست و در مورد سوم که در بسیاری از مواقع متوجه نیستیم و گرفتاری سراغ ما می آید آن نعمت از جانب خداوند است .

وی با اعلام این مطلب خاطر نشان کرد  :  سنت خداوند در خلقت بر این قرار گرفته که هر بلا و گرفتاری که برای انسان پیش می‌آید همراه و آمیخته با آسانی و گشایش باشد و آن گرفتاری و سختی ، خود نعمتی برای فرد گرفتار باشد  و این گرفتاری به انسان درجه می دهد و اورا بالا می برد .

وی به حدیثی ازامام صادق(ع) مى فرماید: هیچ مؤمنى نیست مگر آن که هر چهل روز یک بار به وسیله ى بلا و گرفتارى متنبه مى شود.

حجت الاسلام یزدی با بیان اینکه در حدیث آمده است : کفه گفتاری در ترازو با کفه ایمان برابر است ادامه داد : یعنی هرکس ایمان آن بالاتر باشد گرفتاری آن بیشتر است

گفتنی است در پایان مراسم به ۶۰ خانوار  تحت پوشش کارت هدیه به مبلغ ۶۰۰۰۰۰ هزار ریال اعطاء گردید.که جمعا ۳۶۰۰۰۰۰۰ ریال مبلغ این سنت حسنه الهی شد.

برگزاری کارگاه آموزشی ویژه خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان میاندوآب

برگزاری کارگاه آموزشی ویژه خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان میاندوآب

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*