برگزاری جلسه پرسش و پاسخ مسئولین زندان بوکان با مددجویان این زندان در جهت رفع مشکلات آنان

به منظور کاهش بار روانی مددجویان و رسیدگی به مشکلات آنان کاوان رئیس زندان بوکان در معیت کلیه مسئولین واحدهای مختلف زندان در جلسه پرسش و پاسخ و رسیدگی به مشکلات زندانیان در جمع مددجویان شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی زندان بوکان : در راستای کاهش آسیب رفتارهای پرخطر وبه منظور کاستن  بار روانی مددجویان و رسیدگی به مشکلات آنان جلسه پرسش و پاسخی در جهت رفع مشکلات نادمین زندان بوکان  با  حضور کاوان  رئیس زندان و کریمی جانشین اداره و مسئول اجرای احکام ، مددکاران زندان ،مسئولین فرهنگی ،بهداری و دیگر واحدها  در داخل بند برگزارشد.

کاوان رئیس زندان در شروع جلسه در سخنان کوتاهی گفتند: ایجاد نظم و انضباط مهم‌ترین اهداف سازمانی است و  یکی از  روش‌هایی که بصورت غیرمستقیم رعایت قوانین و مقررات را به زندانیان منتقل می‌کند ایجاد محیط پاک و آراسته در اماکن مختلف زندان است. کاوان با تاکید بر اینکه برابر آئین نامه سازمان زندانهای کشور امتیازاتی برای زندانیان لحاظ شده است که زندانیان با رفتار و اخلاق خود می توانند این امتیازات را کسب کنند و تعدادی از زندانیان هم با سوء رفتار این امتیازات  را از خود سلب می کنند. سپس ایشان در خصوص داشتن برنامه‌های لازم برای غنی‌سازی اوقات فراغت مددجویان خاطرنشان کرد: هرچقدر بتوانیم در زمینه‌های مختلف اصلاحی و تربیتی برنامه‌های متعدد و متنوع داشته باشیم می‌توانیم در رسیدن به اهداف آرمانی سازمانی موثر باشیم. کاوان خاطر نشان کردند :در این زندان  تلاش شده است که ارتباط مسئولین با زندانیان به صورت متداوم، همراه با ارائه راهکارها و حل مشکلات باشد.وی افزود: نحوه برخورد با زندانیان و رعایت اصول اخلاقی با وی نقطه اثر گذار فعالیت های اصلاحی و تربیتی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.در دامه  رئیس زندان ، بر احیاء آموزش ارزشهای اخلاقی و ارتفاع سطح سلامت روانی نادمین  تاکید نمود و  با اشاره به موادی از قانون مجازات اسلامی  و همچنین مواد آیین نامه اجرایی سازمان زندانها، مددجویان را جهت استفاده بهتر از قوانین حمایتی و سودمند در زمینه های آزادی، مرخصی، پایان حبس و . . . راهنمایی نمود.  و  توصیه های لازم در خصوص رعایت بهداشت فردی و گروهی در زندان و همچنین حفظ اموال عمومی زندان متذکر نمود. در ادامه این جلسه رئیس و مسئولین زندان به سئوالات و درخواست های مددجویان پاسخ دادند.و درخواستهای قضایی آنها را مکتوب نموده تا به مرجع ذیصلاح قضایی ارجاع نمایند.

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*