در جهت گرامیداشت مبعث نبی اکرم(ص) محفل انس با قرآن توسط مددجویان زندان بوکان برگزار شد
در جهت گرامیداشت مبعث نبی اکرم(ص) محفل انس با قرآن توسط مددجویان زندان بوکان برگزار شد

در جهت گرامیداشت مبعث نبی اکرم(ص) محفل انس با قرآن توسط مددجویان زندان بوکان برگزار شد

در جهت  شناخت بيش از پيش فرهنگ قرآن وگسترش اين كتاب الهي در بين مددجويان با برنامه ریزی انجام شده محفل انس با قرآن با حضور قاریان برجسته استانی و کشوری با حضور مددجويان وکار کنان زندان بوکان وحضور نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت و رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان با شكوه خاصي برگزار گرديد.

این محفل قرآنی که در جهت گرامیداشت مبعث نبی اکرم (ص) برگزار گردید با تلاوت  آیاتی چند از کلام الله مجید  توسط عسکریاز قاریان برجسته استانی مزین شد..سپس کاوان رئیس زندان فرا رسیدن مبعث پامبر اکرم (ص) را تبریک گفتند و سپس در سخنانی با اشاره به ایام ماه رجب، ماه دعا استغفار و انس با خدا و قرآن کریم گفت: ماه رجب بهترین فرصت برای خودسازی و تقرب به حق و آشنایی بیشتر با مفاهیم قرآنی است. ایشان در ادامه افزودند: هدف اصلی پیامبران و نبوت آنها هدایت تمامی انسانها به راه راست و رسیدن به سعادت اخروی می باشد که روایت (( انما بعثت لاتمم مکارم الاخلاق )) نیز گواه بر این امر می باشد . وی در ادامه تاکید کردند: در طول زندگانی پیامبر اسلام(ص) نیز به خوبی دیده می شود  که پایبندی به اخلاق و رشد و تعالی مردم در صدر کار ایشان بوده است و در همه زمینه های اخلاقی ، مسلمانان را به رشد و تعالی رساندند و پیام های بلند ایشان و اهل بیتشان ، تا انتهای تاریخ ، منادی شرافت و فضائل اخلاقی برای بشریت است .

در ادامه حجت الاسلام پور احمد نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت ضمن تبریک عید مبعث  در سخنانی گفتند: قرآن برای اهل معرفت و کرامت سراسر رحمت و برکت است و افزودند : برای دستیابی به رمز و رموز بی حد و اندازه قرآن کریم باید با باطن آیات قرآن انس پیدا کنیم تا بتوانیم درک صحیحی از این کتاب آسمانی داشته باشیم. رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان  درون و مفاهیم قرآن را برای انسان ها راهگشا دانست و گفت: شایسته است قرائت قرآن همراه با تدبر صورت گیرد و پس از تدبر باید به دستورات خداوند جامه عمل بپوشانیم. تواشیح خوانی توسط گروه تواشیح  مددجویان،مولودی خوانی و قرائت قرآن توسط نادمین و قاریان از دیگر برنامه های این محفل نورانی بود که درخاتمه باذکر دعا وصلواتهای قرآنی مراسم خاتمه یافت.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*