دیدار مدیر عامل ستاد دیه کشور با امام جمعه ارومیه
دیدار مدیر عامل ستاد دیه کشور با امام جمعه ارومیه

فرهنگ‌سازی باید در آموزش پایه کشور مورد توجه قرار گیرد

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه صبح امروز در دیدار با مدیرعامل ستاد مردمی دیه و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کشور با تقدیر از فعالیت های ستاد مردمی دیه بیان کرد: فرهنگ سازی بحثی بسیار مهم در کشور است و بنای آن در آموزش پایه باید به نحو صحیح شروع شود.

وی ادامه داد: فرهنگ سازی در کشور باید جز برنامه های آموزش همگانی باشد و مسئولین رده بالای نظام باید در این امر اهتمام نمایند و در بحث جلوگیری از شیوع طلاق، خانواده ها باید برای زندگی سالم اجتماعی تربیت شوند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی خاطرنشان کرد: مسئولین زندان ها باید به امامان جمعه گزارش ارائه کنند و در مورد جرایم غیر عمدی نیز باید عالمان و خطبا توجیه گردند تا بدانند به مردم چه بگویند و مردم برای مصونیت از آسیبهای اجتماعی آموزش ببینید.

امام جمعه ارومیه در خصوص زندانیان جرایم غیر عمد اظهار کرد: در این مورد باید کمی پا را فراتر گذاشت و با بررسی علت در جهت نجات زندانیان عمدی هم بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی به نقد چرخه دادرسی در محاکم قضایی اشاره کرد و گفت: باید زندان محوری از پرونده های قضایی ما کم شود چرا که زندان عوارض زیادی بر اجتماع می گذارد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*