جشن گلریزان شهرستان بوکان
جشن گلریزان شهرستان بوکان

خیزش خود جوش خیرین شهرستان بوکان در جشن گلریزان این شهرستان با اهدای کمک سیصد میلیون ریالی در جهت آزادساری زندانیان جرایم غیر عمد

طبق برنامه ریزی صورت گرفته و با حضور  خیرین و نیکوکاران شهرستان بوکان  و با حضور میر علی اکبربنی هاشمی مدیر کل زندانهای استان و هیات همراه و خسروی فرماندار شهرستان، امام جمعه وحمید قدرت دادستان ، نوروزی رئیس دادگستری ، روحانیون وبخشداران و اعضای شورای شهر و شهردار و مسئولین شهری و بانوان خیر  و روسا و سایر ارگانها و نهادهای دولتی مراسم جشن گلریزان ،جشن آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد این شهرستان  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان بوکان  ، مراسم جمع آوری کمک به آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد شهرستان بوکان با عنوان جشن گلریزان با حضور مدیر کل زندانهای استان و ماموستا خلیفه زاده  امام جمعه بوکان ، نوروزی رئیس دادگستری و دادستان ، خسروی فرماندار شهرستان   ، نمایندگانی  از جامعه پزشکان ، کانون وکلا  ، شورا شهر و شهر داری ،سایر ارگانها ونهادها دولتی وجمع کثیری از خیرین نیک اندیش شهرستان بوکان در محل تالار این شهر مژگان و همزمان با بیست و چهارمین روز از ماه مبارک رمضان و بعد از باز کردن روزه و صرف افطاری برگزارشد.

نوروزی در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم به خیرین ایراد سخنانی در خصوص کمک به زندانیان نیازمند  جرائم غیر عمدی پرداخته و افزودند در جهت آزاد سازی تعداد ۴۶ نفز از ندانیانی که به دلایل مالی و غیر عمد در زندان بوکان بسر میبرند نیازمند مبلغ ۵۵ میلیارد ریال میباشیم. در ادامه ایشان ماه مبارک  رمضان و این ایام  را فرصتی مناسب در جهت پاک نمودن نفس و انجام کارهای نیک و کمک به افراد نیازمند علی الخصوص زندانیان جرائم غیر عمد و محکومین عنوان کرد. ریاست دادگستری شهرستان بوکان در ادامه سخنان خود ضمن تشویق و ترغیب حضار به کارهای نیک و خداپسندانه ، آماری از آخرین وضعیت ستاد دیه و کارهای انجام گرفته در انجمن حمایت از زندانیان بوکان را ارائه نمود.

در ادامه این  جشن میر علی اکبر بنی هاشمی مدیر کل زندانهای  زندانهای استان،  ضمن  خیر مقدم به میهمانان وخیرین گرامی گفتند: خیرینی که آلام و گرفتاریهای انسانها را در سیستم آسیبهای اجتماعی درک  کرده و با قدم نهادن در جهت رفع این آلام و گرفتاریها دست کمر به غیرت بسته اندتا مشکلاتی را از این قشر محروم بزدایند تقدیر و تشکر میکنم  .

بنی هاشمی کمک به نیازمندان ، از جمله خانواده های بی بضاعت زندانیان را ، معامله با خداست دانست وافزود :کار خیر نصیب هر کسی نمی شود و شرکت در امر خیر را باید غنیمت شمرد .و در همین زمینه  افزودند : بیش از ۷۰ درصد زندانیان استان در زمینه علم و آگاهی پایین تر از سیکل یعنی سوم راهنمایی سواد دارند و نیز بیشتر زندانیان  استان از اقشار کم درآمد جامعه بوده که با به زندان افتادن سرپرست خانواده به سمت آسیبهای اجتماعی و فساد پیش خواهد رفت که وظیفه ما کمک در گرفتار نشدن خانواده ها در این  آسیبهاست.

مدیر کل زندانهای استان  در ادامه  با اشاره به اینکه در سال گذشته تعداد ۱۶ زندانی از زندان بوکان  با مبلغی بالغ بر ۵میلیارد و هفتصد میلیون ریال از محل کمکهای مردمی در جشنهای گلریزان  مردم خیر این شهرستان آزاد شده اند گفتند  :   در سال  ۱۳۹۶ توانسته ایم  با کمک دستان خیر خواهانه شما خیرین نیک سیرت ، گذشت شکات با ۴۰ درصد که بزرگترین خیرین مابودند  وهمچنین کمک های ستاد دیه با ۳۶ درصد ، و با مساعدت دادگاها با  ۲۶ درصد با صدور احکام و قبولی  اعسار، تعداد کثیری از زندانیان مالی و جرایم غیر عمد  را در سطح استان آزاد کنیم. که در اینخصوص خانواده های زندانیان   توانسته بودن تنها ۷ درصد از مبلغ  بدهی را متحمل شوند که این  امر  نشان میدهد عموما  این افراد از اقشار ضعیف جامعه هستند که توان مالی  چندانی ندارند .

ایشان در ادامه افزودند :در دین مبین اسلام راجع به کمک به مستعضف ودرماندگان  بسیار توصیه شده است  و به روایاتی از پیامبر در خصوص کمک به نیازمندان پرداختند.

در ادامه مراسم کار جمع آوری مبالغ نقدی و تعهد آور شروع شد و خیرین نیکوسیرت بوکانی  بار دیگر با دستان پرمهر خود توانستند مبلغ  سیصد میلیون ریال  را در جهت آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد معسردربند اهدا نمایند.

جشن گلریزان شهرستان بوکان

جشن گلریزان شهرستان بوکان

جشن گلریزان شهرستان بوکان

جشن گلریزان شهرستان بوکان

جشن گلریزان شهرستان بوکان

جشن گلریزان شهرستان بوکان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*