عزاداری در زندان خوی
عزاداری در زندان خوی

اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا و شام غریبان ابا عبدالله الحسین (ع) با حضور مسئولین و مددجویان در زندان مرکزی خوی

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان خوی : به مناسبت ایام شهادت سید و سالار شهیدان و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان در روز تاسوعا و عاشورا مراسم عزاداری در زندان مرکزی شهرستان خوی با حضور مسئولین اداره و شرکت حداکثری مددجویان برگزار گردید.

در این گزارش آمده که در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی هیئت عزاداران مددجویان زندان در غم و عزای شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و علمدار دشت کربلا قمربنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس (ع) و صحابه و یاران ایشان با حضور حداکثری خویش در جمع مسئولین زندان به سوگواری و عزاداری پرداختند. در این مراسم مددجویان مداح اهل بیت عصمت و طهارت با نوحه خوانی و مدیحه سرایی شور سینه زنی را در جمع مددجویان هیئت عزاداران به پا داشتند و نادمین با سینه زنی به عزاداری پرداختند. در این مراسم حجت الاسلام محمد جعفری مسئول فرهنگی زندان با اشاره به واقعه عاشورا و کربلا چنین  بیان داشتند که امام حسین (ع) به خاطر دین الهی از جان و خانواده خویش در راه خدا گذشت و یاران و صحابه ای که ایشان را یاری می نمودند نیز با پیروی از مولای خویش با از جان گذشتگی در رکاب امام زمان شان در صحرای کربلا توسط دشمنان دین الهی به شهادت رسیدند.

در صبح روز عاشورا مراسم قرائت زیارت عاشورا در حسینیه اعظم زندان برگزار سپس هیئت عزاداران مددجویان با نوحه خوانی و سینه زنی به عزاداری پرداخته و پس از اتمام مراسم عزاداری نماز جماعت ظهر عاشورا را به یاد ظهر عاشورای دشت کربلا و شهیدان واقعه عاشورا به امامت حجت الاسلام  نقوی اقامه گردید. ایشان در زمان بین الصلاتین با اشاره به اقامه نماز ظهر عاشورا توسط امام حسین (ع) در میان سیل عظیم تیر و شمشیرهای دشمن یکی از علت های اقامه نماز ضهر عاشورا را، در همه حال اطلاعت از خدا و یاد و استعانت و رضایت خدا عنوان کردند و متذکر این امر گردیدند که باید در هر حال از دستورات الهی اطلاعت نموده و با ارتباط و یاد خدا در کارهایمان از او استعانت بگیریم. در ادامه، مراسم عزاداری هیئت عزاداران مددجویان در شام غریبان عزای حسینی نیز با روشن کردن شمع و خواندن مدیحه همچنان به عزاداری و سینه زنی پرداختند.

عزاداری در زندان خوی

عزاداری در زندان خوی

عزاداری در زندان خوی

عزاداری در زندان خوی

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*