نشست روشنگری با موضوع روانکاوی بصیرت در زندان ارومیه برگزار شد
نشست روشنگری با موضوع روانکاوی بصیرت در زندان ارومیه برگزار شد

نشست روشنگری با موضوع روانکاوی بصیرت در زندان ارومیه برگزار شد

در ایام هفته بصیرت نشست روشنگری با موضوع روانکاوی بصیرت و سیر تاریخی مفهوم بصیرت در دین و حاکمیتهای اسلامی در حسینیه امام صادق (ع) در زندان ارومیه برگزار گردید.

این نشستها که در ادامه مجموعه نشستهای روشنگری از سوی اداره فرهنگی و تربیتی زندان ارومیه برگزار می گردد در روز ۹ دی ماه با محوریت روانکاوی بصیرت با حضور کارشناسان فرهنگی و تربیتی و مدد جویان علاقمند به مدت ۲ ساعت برگزار گردید.

این مراسم که با تلاوت آیاتی از سوره عنکبوت آغاز و با سخنرانی کارشناسان مذهبی و عقیدتی زندان در خصوص مفهوم بصیرت از اول خلقت تا سیر تاریخی مفهومی آن در آیات و روایات در تاریخ اسلام پرداخت و آن را واژه مهم و کلیدی در تاریخ ترویج مکتب الهی عنوان و وجود بصیرت حاکمان را فرق حکومت های الهی از آئین های غیر الهی نامید.

حجت الاسلام و المسلمین حاج رضا بیگی گفت بعد از حاکمیت پیامبر اکرم (ص) و حضرت امیرالمومنین (ع) حکومت جمهوری اسلامی ایران تنها حاکمیت ولایت فقیه در جهان اسلام است که مکتب اسلامی توسط شخص و صاحبان مکتب اداره گردیده است و در این راه پرخطر روزهای پرحادثه رابرای تکامل و عزت و تجلی در جهان طی کرده است . وی گفت در طول تاریخ ریزش ها و رویشهای زیادی در مکتب اسلامی صورت گرفته است که همه از مفهوم بصیرت نشات گرفته است وی با اشاره به خلقت آدم تا حاکمیت اسلام در دنیا اشاره نمود و گفت ریزش بر اساس بی صیرتی بوده است حتی در خاندان پیامبر و یا صحابه و رویش بر اساس بصیرت افزایی در دلهایی بوده که بیداری عقلی و ایمانی قلبی داشته اند.وی در پایان با اشاره به حوادث تاریخی معاصر و پیروزی انقلاب اسلامی در چهل سال عمر با برکت این انقلاب اشاره نمود و مثالهای ملموس از سالهای اخیر درپیروزی  و ادامه نهضت اسلامی در ایران اشاره نمود.

در ادامه کارشناس فرهنگی و تربیتی این اداره به تعاریف مفهوم بصیرت اشاره و راههای کسب بصیرت در جامعه اسلامی را مورد تاکید قرار داد.

سید کاظم خدامی قرآن و روایات و سیره ناب اسلام محمدی (ص) و ائمه معصومین را سراسر از نشانه های قوی بصیرت آموزی عنوان نمود و با اشاره به اتفاقات چند سال اخیر در حاکمیت جمهوری اسلامی ایران نقش ولایت فقیه را به عنوان روشنگر والا برای هدایت جامعه اشاره نمود و گفت فرق جامعه اسلامی بر اساس حاکمیت آموزهای اسلامی از حکومتهای لاءیک و غیر الهی .تجهیز. ملتها به عقل و آگاهی جهت تمیز و انتخاب در جامعه است و این نهایت اجرای دموکراسی اسلامی است که غرب و شرق فقط ادعای آن را دارند در حالیکه محتوی حکومت اسلامی غنی ترین مفاهیم انسانی برای زندگی اجتماعی و سیاسی را دارد.

این جلسه که در ادامه مباحث روشنگری با حضور رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان مرکزی ارومیه برگزار گردید و در ادامه با پرسش و پاسخ مددجویان و کارشناسان جلسه پایان یافت

نشست روشنگری با موضوع روانکاوی بصیرت در زندان ارومیه برگزار شد

نشست روشنگری با موضوع روانکاوی بصیرت در زندان ارومیه برگزار شد

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*