شرکت سربازان وظیفه زندان بوکان در آزمون پایانی دوره آموزشی فنی وحرفه ای
شرکت سربازان وظیفه زندان بوکان در آزمون پایانی دوره آموزشی فنی وحرفه ای

شرکت سربازان وظیفه زندان بوکان در آزمون پایانی دوره آموزشی فنی وحرفه ای

سربازان وظیفه زندان بوکان پس از پایان دوره آموزشی و همزمان با سراسر کشور در آزمون دوره آموزشی تعمیر و نگهداری پکیج گرمایشی و نیز سیم کشی ساختمان که در محل ساختمان فنی و حرفه شهرستان بوکان برگزار شد شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی زندان بوکان ؛ کلاس های آموزش فنی و حرفه ای ویژه سربازان وظیفه این زندان  شامل   دو دوره کلاس تعمیر و نگهداری پکیج گرمایشی سیم کشی ساختمان با نظارت فرمانده یگان حفاظت این زندان  و به مربیگری مربیان اعزامی از اداره فنی و حرفه ای شهرستان  بوکان برای  پرسنل وظیفه برگزار شدو پس از اتمام این دوره های آموزشی امتحان پایان دوره توسط سازمان فنی و حرفه ای ازآنها بعمل آمد. بنابراین گزارش ، در هر دوره که چهل و پنج روز به طول انجامید پس از برگزاری آزمون و قبولی  به قبول شدگان گواهینامه معتبر از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور اعطا خواهد شد .

کاوان رئیس زندان بوکان در حاشیه برکزاری این آزمون در سخنانی به این روابط عمومی گفتند: در راستای اهداف و برنامه های سازمان زندان ها مبنی بر آموزش و فراگیری زندانیان وپرسنل وظیفه (سربازان عزیز )و شرکت آنان درکلاس های آموزش فنی وحرفه ای، طبق هماهنگی با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان  کلاس های آموزشی دوره اول سال٩٧ با شرکت فعال مددجویان  این ندامتگاه و همچنین و حضورچشمگیر سربازان   در محل کارگاه  اشتغال و حرفه آموزی این زندان با تدریس چندین مربی مجرب از سازمان فنی و حرفه ای آغاز شد. همچنین با اشاره به ضرورت توانمند سازی شغلی سربازان وظیفه به عنوان جوانان آینده ساز کشور گفت :دوره سربازی یکی از مقاطع  مهم زندگی یک جوان است که می توان با مهارت آموزی در زمینه های مختلف بویژه با آموزش های فنی و حرفه ای زمینه اشتغال مولد آنها در آینده را فراهم ساخت.لازم بذکر است :سرپاسیار یکم جعفری فرمانده یگان حفاظت زندان بوکان در سخنانی در جمع سربازان شرکت کننده در آزمون گفتند: این دوره آموزشی که با همکاری مرکز آموزشی فنی وحرفه ای شهرستان برگزار وتعداد چشمگیری از سربازان وظیفه شرکت نموده اید که به مدت چندین ساعت آموزش نظری وعلمی  انجام شده است . که  پایان افرادی که موفق به گذراندن آزمون پایانی و نمره قبولی شوند از سوی مرکزآموزش فنی وحرفه ای گواهینامه مهارت آموزی اعطاء خواهد شد که میتوانند از مزایای قانونی آن برخوردارشوند. در ادامه  افزودند : برنامه ریزی جهت برگزاری رشته هایی که با زندگی روزمره سربازان وظیفه سازگارباشد وموجب کسب درآمد درکوتاه مدت گردد را از اولویتهای یگان حفاظت این زندان در اینده برشمردند.و سربازان را به حضور در این کلاسهای اموزشی ترغیب نمودند

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*