طرح استفاده از پابند الکترونیکی مددجویان زندانی آذربایجان غربی در ارومیه کلید خورد
طرح استفاده از پابند الکترونیکی مددجویان زندانی آذربایجان غربی در ارومیه کلید خورد

طرح استفاده از پابند الکترونیکی مددجویان زندانهای آذربایجان غربی در ارومیه کلید خورد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای آذربایجان غربی ، اجرای طرح استفاده از سامانه نظارت الکتریکی با حضور رئیس کل دادگستری ، مدیر کل زندانهای استان ، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و تعادی از مستولین متولی این امر در سالن جلسات اداره کل زندانهای استان کلید خورد .

علی اکبر گروسی رییس‌ کل دادگستری استان در این باره گفت: یکی از اهداف مهم قوه قضائیه کاهش جمعیت کیفری زندانها می باشد که به این منظور و برای رسیدن به این هدف از مجازات های جایگزین حبس استفاده می گردد

وی افزود: اجرای طرح پابند الکترونیک یکی از ابزار مهم در زمینه کاهش جمعیت کیفری ویژه زندانیان  جرائم سبک و بدون سابقه قبلی می باشد ؛ که با اجرای این امر و با کاهش مددجویان در زندان‌ها، نظارت و مراقبت بیشتر و اجرای بهتر برنامه های تربیتی زندان برای مددجویان جرائم سنگین تر در زندان را فراهم می کند

گروسی با اشاره به نظارت دقیق بر مددجویانی که از پابند الکترونیک استفاده می‌کنند اظهار کرد: تکنولوژی این پابندها از دقت بسیار خوبی برخوردار است و با تعریف محدوده خاص، مددجویان نباید از محدوده مشخص‌شده قانونی خارج شوند .

مدیرکل زندان های استان نیز در این باره گفت: اجرای طرح نظارت الکترونیکی می تواند نقش موثری در کاهش جمعیت کیفری زندان ها داشته باشد پرا که زندان محل نگهداری افراد بزهکار واقعی است و همچنین  توام با آن، در کاهش آسیب های جامعه نیز موثر خواهد بود.

حمزه بروجنی افزود: سامانه نظارت الکترونیکی که برای نخستین بار در آذربایجان غربی و برای تعداد ۱۰ نفر از مددجویان که دارای جرایم سبک درجه ۵ و ۸  می باشند  به اجرا درآمد، از این پس برای محکومین و مددجویان واجدالشرایط نیز قابل اجرا است.

وی بر استفاده  از تکنولوژی های روز در جهت تحقق اهداف اصلاحی و تربیتی تأکید کرد و اظهار داشت:  با اجرای این طرح از حضور مددجویان جرائم سبک  در زندان جل.گیری به عمل می آید و زندانی می تواند با استفاده از این سامانه نظارتی ضمن اینکه به کار و تلاش صادقانه در جامعه ادامه دهد در کنار خانواده خود نیز باشد و این امر از آسیب های اجتماعی که خانواده در معرض آن است جلوگیری می کند .

وی در پایان اظهار داشت: در این طرح محکومین و مددجویان نباید از محدوده مشخص شده قانونی خارج شوند و نظارت نیز از طریق چی پی اس و سیستم های مختلف، کنترل می شود.

طرح استفاده از پابند الکترونیکی مددجویان زندانی آذربایجان غربی در ارومیه کلید خورد

طرح استفاده از پابند الکترونیکی مددجویان زندانی آذربایجان غربی در ارومیه کلید خورد

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*