حمزه بروجنی مدیر کل زندانهای آذربایجان غربی
حمزه بروجنی مدیر کل زندانهای آذربایجان غربی

با اعلام عفو مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ۳۱۵۷ نفر از مددجویان استان آذربایجان غربی از مشمول عفو شده اند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای آذربایجان غربی ، حمزه بروجنی مدیرکل زندانهای استان با اعلام خبر بهرمندی تعداد زیادی از زندانیان استان از عفو بزرگ رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت  : با اعلام عفو از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مناسبت گرامیداشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی  تاکنون تعداد ۳۱۵۷ نفر از مددجویان واجد شرایط از زندانهای استان مشمول عفو شده اند .

وي افزود: با توجه به اينكه بررسي پرونده ها توسط دادگاه ها انجام مي شود تعداد آزادي ها هنوز ادامه و افزايش خواهد داشت.
بروجنی در خصوص فرايند اعطاي عفو گفت: با ابلاغ بخشنامه رياست قوه قضائيه به مراجع قضايي و بررسي قضات از پرونده محكومان داراي شرايط ، نامه برخورداري از عفو به زندان ها ارسال مي شود تا پس از بررسي مسئولين قضايي از پرونده مددجو در داخل زندان ، عفو مورد نظر به مددجوي داراي شرايط ابلاغ شود.
وي گفت: با توجه به اعمال مواد و تبصره در بخشنامه ابلاغي عفو ، تعدادي از مددجويان آزاد و حبس تعدادي از آنان كاهش مي يابد.

وی با بیان اینکه از این تعداد مددجو محکوم تاکنون ۱۹۱۵  نفر از زندان آزاد و ۱۲۴۲  نفر دیگر نیز تقلیل حبس گرفته اند.

مدیر کل زندانهای آذربایجان غربی در ادامه  اظهار امیدواری کرد که با تلاش مسئولین اجرای احکام زندانها و همراهی و همکاری شعبات اجرای احکام دادسراها و بررسی و دقت نظر در دیگر پرونده ها این آمار افزایش یافته و تعداد بیشتری مورد رافت اسلامی و تفقد و مرحمت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) قرار بگیرند.
عضو شورای قضایی استان در ادامه خاطر نشان کرد: امروزه کاهش جمعیت کیفری از مهمترین اولویتهای نظام قضایی و سیستم زندانبانی اسلامی بوده که این موضوع و نیز کاهش مجازات حبس از جمله تاکیدات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) می باشد.
بروجنی در ادامه عنوان کرد: در همین رابطه و با هدف دستیابی به سیاستهای دستگاه قضایی و سازمان زندانها در نیل به کاهش جمعیت کیفری با استفاده از تمام ظرفیت های قانونی و با حمایت و همراهی دلسوزانه مسئولین قضایی استان در اعطاء رفاهیاتی همچون مرخصی ، اشتغال ، عفو موردی، آزادی مشروط، تعلیق مجازات و… اقدامات بسیار خوبی را انجام داده اند .

عضو شورای قضائی استان در ادامه تصریح کرد : از آنجا که هد‌ف از مجازات د‌ر کشور ما اصلاح و تربیت زند‌انی است با اعمال عفو برای زندانیانی که واجد شرایط می باشند میتوان زندان را منحصر به افرادی کرد که مجرمان خطرناک هستند و وجود آنها موجب بی امنی در جامعه می باشد

حمزه بروجنی  با اشاره به آثار و تبعات زند‌انی شد‌ن افراد‌ برای خانواد‌ه‌هایشان، گفت: با زند‌انی شد‌ن فرد‌،خانواد‌ه او به طور مضاعف د‌چار آسیب و بحران می‌شوند‌. یکی از اهد‌افی که ما د‌ر حوزه اقد‌امات تامینی و تربیتی سازمان زند‌ان‌ها د‌نبال می‌کنیم توسعه حمایت‌های معنوی و کاهش آسیب‌های ناشی از زند‌ان د‌ر خانواد‌ه های زند‌انیان است

وی در پایان گفت: کاهش جمعیت کیفری باعث کاهش آسیب های درون و برون زندانها و نهایتاً کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد و همچنین از لحاظ کاهش هزینه های مالی در زندانها نیز تاثیر به سزایی در جهت اصلاح و تربیت افرادی که لزوما باید در زندان باشند خواهد داشت با آزادی این تعداد زندانی مبلغی معادل ۳۵۰ میلیون ریال بصورت روزانه  صرفه جویی شده است  .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*