برگزاری کلاس آموزش آشنایی و پیشگیری از بیماری واگیردارویژه پرسنل زندان بوکان
برگزاری کلاس آموزش آشنایی و پیشگیری از بیماری واگیردارویژه پرسنل زندان بوکان

برگزاری کلاس آموزش آشنایی و پیشگیری از بیماری واگیردارویژه پرسنل زندان بوکان

یک دوره کلاس آموزشی با موضوع بهداشت فردی ، آشنایی و پیشگیری از بیماری های واگیر نظیر ایدز و هپاتیت برای آگاهی پرسنل  زندان بوکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان بوکان  ؛ در راستای پیشگیری و کنترل بیماریهای خطرناک ، واحد بهداری زندان  با ستاد مبارزه با بیماریهای واگیر شبکه بهداشت بوکان  ، اقدام به برگزاری کلاس آموزشی در زمینه پیشگیری از بیماریهای واگیردار در جمع پرسنل وسربازان وظیفه نمود.
محدی رئیس زندان بوکان در حاشیه برگزاری این کلاس آموزشی ،هدف از برگزاری این کلاس را آشنایی سربازان وظیفه  با راههای پیشگیری و جلوگیری از گسترش بیماریهای واگیردار عنوان نمود. وی با بیان اینکه آموزش کارکنان  در زمينه شناخت رفتارهاي پرخطر، مؤثرترين روش حفاظت آنها در برابر بیماریهای واگیر دار نظیر هپاتیت و ايدز است، افزود:مهمترین عنصر در یک زندگی سالم متکی بر خود آگاهی است که هم از نظر علمی و هم در مضامین دینی ما بسیار مورد تاکید قرار گرفته است و کسی که خود را بشناسد به سلامت خود می اندیشد در این خصوص رفتارهای پرخطر به پرسنل وعلی الخصوص وظیفه بعنوان یکی از بازوان تامین امنیت زندانها آموزش داده شد. ایشان  تاکید این کلاس آموزشی به  بیماریهای شایع در زندانها و راههای انتقال آن به فرد میپردازد و  اگر بهداشت فردی ومحیطی که در آن زندگی میکنیم  را جدی نگیریم ،هر لحظه احتمال ابتلا به هرگونه بیماری را باید داشته باشیم. وی به راهکارهای خوب سالم زیستن ،تغذیه صحیح و اصولی ،تربیت بدنی و نقش آن در سلامت جسمی و نظافت فردی اشاره نمودند. سپس زارعی کارشناس مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوکان  ومدرس دوره با اشاره به لزوم ارتقای دانش پرسنل   در حوزه بهداشت جسم و روان ابراز داشت:زندان محیطی جمعی و گروهی است و باید کلیه پرسنل علی الخصوص سربازان وظیفه  دانش سلامت فردی و روانی خود را بیاموزند تا زندگی سالمی را در دوران سربازی و حتی در دوره پس از اتمام خدمت  تجربه کنند و به همین جهت آشنایی با راهکارهای بهبود کیفیت زندگی حائز اهمیت است ایشان  دراین کلاس توجیهی و آموزشی  ضمن تعریف و شناخت بیماریهای واگیر دار نظیر هپاتیت  و ایدز در خصوص ماهیت این نوع بیماریها و نیز  مسائلی شامل  علائم بیماری، راههای انتقال، پیشگیری و درمان این بیماری به بیان مطالب مهم پرداختند.ایشان  اضافه کردند :هپاتيت‌هاي ويروسي و ایدز از جمله پنج عامل عفوني مرگ زودرس انسان در سطح جهان مي‌باشد و سالانه بالغ بر يك ميليون نفر در اثر اين عامل جان خودرا از دست میدهند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*