حمزه بروجنی مدیر کل زندانهای آذربایجان غربی
حمزه بروجنی مدیر کل زندانهای آذربایجان غربی

مدیر کل زندانهای آذربایجان غربی عنوان کرد : اعزام به مرخصی ۲۵۶۰ نفر از زندانیان استان در ماه مبارک رمضان

در پی اجرای بخشنامه مرخصی ماه مبارک رمضان ، ۲۵۶۰ نفر از زندانیان حائز شرایط در زندانهای استان آذربایجان غربی به مرخصی اعزام شدند .

مدیر کل زندانهای استان ضمن اعلام این خبر گفت : « درپی ابلاغ بخشنامه مرخصی ایام لیالی قدر و عید سعید فطر از سوی ریاست محترم قوه قضائیه کشور ، با تعامل شورای طبقه بندی زندانها و دادایاران محترم ناظر زندان ۲۵۶۰ نفر از زندانیان استان حائز اعطاء مرخصی ایام ماه مبارک رمضان شناخته شده و از این امتیاز استفاده نمودند .

بنا به گفته بروجنی مدیر کل زندانهای استان  این مرخصی به زندانیان جرایم سبک ، محکومان مالی و زندانیان متنبه شده و شرکت کننده در برنامه های اصلاحی و تربیتی اعطاء گردید و از میان مجموع افرادی که به مرخصی اعزام شدند و ۳۱۹  نفر نیز منجر به آزادی شده است .

مدیر کل زندانهای استان با تاکید بر عدم موافقت شورای طبقه بندی زندانها با مرخصی زندانیان خطرناک و سالب امنیت اجتماع افزود : « زندان به این منظور است که افرادی که امنیت روانی ، اقتصادی و فرهنگی جامعه را مختل نموده و برهم می زنند از اجتماع دور نگهداشته شوند و اعطاء مرخصی به این نوع افراد ناقض فلسفه بازدارندگی مجازات حبس خواهد بود و این مساله همواره مد نظر مسئولین زندانها و مقامات محترم قضایی بوده و خواهد بود . »

بروجنی اعطای مرخصی به زندانیان دارای جرایم سبک و محکومان مالی را حافظ انسجام خانوادگی این افراد و بازدارنده از آسیب های اجتماعی دانست و گفت : « نگاه مسئولان قضایی و سازمان زندانها به مساله مرخصی مددجویان از منظر بازدارندگی از بروز مجدد جرایم توسط خانواده های زندانیان و در جهت تحکیم بنیان خانواده است . و بسیار دیده می شود که برخی از این زندانیان در ایام مرخصی در جهت کسب روزی حلال برای خانواده خویش و یا اخذ رضایت از شکات خود و پرداخت دیون تلاش می کنند .

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: اعطای مرخصی به مددجویان تاثیر بسزایی در کاهش جمعیت کیفری زندانها‌ دارد که با توجه به این امر تلاش و جدیت بر این است که افرادی که در این زمینه از اولویت برخوردار بوده و مستحق دریافت مرخصی هستند، در مناسبت های خاص به مرخصی اعزام شوند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*