کلاس آشنایی با مواد مخدر در زندان بوکان

یک دوره آموزشی آشنایی با انواع مواد مخدر و مضرات آن برای پرسنل یگان حفاظت زندان بوکان برگزار گردید.

در راستای اهداف و سیاست های سازمان زندانها در حوزه پیشگیری و کاهش آسیب رفتارهای پر خطر در بین پرسنل یک دوره آموزش آشنایی با موادمخدر تحت عنوان ” آشنایی با انواع مواد مخدر” برای کلیه پرسنل یگان حفاظت  زندان بوکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان بوکان ، در خصوص اجرای دستورالعمل برنامه عملیاتی سازمان  زندانها برای کنترل و کاهش آسیب  های اجتماعی ،  زندان بوکان  اقدام به برگزاری یکدوره گارگاه آموزشی براساس مهارتهای اساسی زندگی در حوزه پیشگیری و کاهش آسیب رفتارهای پر خطر تحت عنوان ” آشنایی با انواع مواد مخدر” برای کلیه پرسنل یگان حفاظت  زندان بوکان برگزار کرد.

کاوان رییس زندان بوکان با اعلام این خبر گفت : این کارگاه با هدف آشنایی بیشتر پرسنل کادر و وظیفه یگان با انواع مواد مخدر و عوارض و آسیب های جسمی ، روانی و اجتماعی ناشی از مصرف برگزار شد.

دراین دوره آموزشی مباحث مربوط به تقسیم بندی انواع موادمخدر برحسب تاًثیر برسیستم عصبی ، آشنایی بامواد شایع دربین جوانان ، عوارض فردی ، خانوادگی ، اجتماعی سوء مصرف مواد و علل گرایش به مصرف وپدیده اعتیاد توسط کارشناسان زندان ارائه گردید. محمدی در حاشیه برگزاری این کارگاه آموزشی عدم آگاهی از عوارض و پیامدهای مصرف مواد مخدر را یکی از دلایل شیوع این مواد خانماسوز در جامعه دانست و گفت : متاسفانه جامعه نه تنها از عوارض و مضرات مواد مخدر آگاهی ندراد بلکه گاههاً اطلاعات یا تصورات غلطی دارد که برای برآورده شدن برخی نیازهای خود به سوی موادمخدر می روند .

در این کارگاه آموزشی  در خصوص تاریخچه مواد مخدر ، خطرات آنها و همچنین چگونگی کشف و استعمال  و همچنین  اختلالات ناشی از مصرف انواع مواد مخدر و توهم‌زای سنتی و صنعتی شامل تریاک، مرفین، شیشه، هروئین، ترامادول، اکستازی به همراه اثرات سوء آن بر زندگی فردی و اجتماعی مصرف‌کنندگان نظیر اختلالات روانی و شخصیتی، بیخوابی، توهمات ناشی از مصرف، تغییرات در خلق و خو، افسردگی شدید و غیره آموزش داده شد.

مطالبی را بیان و حاضرین را با این معضل جهانی آشنا نمود. در ادامه جعفری فرمانده یگان حفاظت  که خود یکی از مدرسین این دوره بود با نام بردن هر یک از مواد مخدر ، سنتی و صنعتی به تشریح آسیبهای مصرف آن پرداخت ایشان افزود :اعتیاد  و وابستگی جسمی کمترین آسیبی است که مواد مخدر به مصرف کننده وارد می آورد و آسیبهای شخصیتی ، اجتماعی و خانوادگی به مراتب بیشتر است . شایان ذکر است در این کارگاه کلیه پرسنل یگان حفاظت از نزدیک با مواد مخدر و نحوه استعمال آنها آشنا شدند. در پایان ، جلسه پرسش و پاسخ در خصوص انواع مواد مخدر نیز برگزار گردید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*