بازدید شبانه مدیر کل زندان های آذربایجان غربی از زندان بوکان

بازدید شبانه مدیر کل زندان های آذربایجان غربی از زندان بوکان

حمزه علی خانی بروجنی مدیر کل جدید  زندانهای استان آذربایجان غربی در معیت تنی چند از مسئولین واحدهای  استانی اداره کل ازمجموعه زندان بوکان بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی زندان بوکان، بروجنی  مدیر کل زندانهای استان  در معیت  تنی چند از مسئولین واحدهای استانی اداره کل زندانهای استان  از مجموعه زندان بوکان بازدید نمودند.

در این دیدارکه  ابتدا توسط یگان تشریفات زندان ضمن عرض خیر مقدم محضر مدیرکل زندانهای استان  و هیئت همراه با ادای تشریفات نظامی از ایشان استقبال نظامی بعمل آمد وپس از سان وبازدید مدیر کل از پاسدار تشریفات هیات همراه ایشان با استقبال پرسنل ستادی و شیفتی وارد زندان شدند و با آنان دیدار و احوالپرسی نمودند.

سپس بی درنگ بروجنی  و هیئت همراه ایشان با ورود به داخل بند از تمامی اماکن زیستی، رفاهی و اسکانی مددجویان و نیز واحدهای بهداری ، فرهنگی ،کلاسهای آموزشی فنی و حرفه ای ، مرکز اشتغال نشسته داخلی،کارگاه معرقکاری و نقطه کوبی ،آشپزخانه و سایر اماکن خدمات رسانی مددجویان  بازدید و با زندانیان بصورت چهره به چهره دیدار نموده و جویای مسائل و مشکلات آنان شدند وضمن استماع مسائل و مشکلات و در دلهای نادمین به سوالات تک به تک آنها جواب داده و در خصوص رفع برخی مشکلات به مسئولین زندان و نیز هیئت همراه ایشان از اداره کل دستورات لازم را صادر نمودند.

وی در این بازدید  در محل هواخوری هر دو بند تربیت و سلامت زندان حضور یافتندو بصورت جداگانه در هر دو محل سخنانی نمودند .

بروجنی در مجموع سخنان خود در جمع مددجویان این زندان تاکید کردند وگفتند همانطور که بارها گفته ام رسالت ما در نظام مقدس اسلامی اصلاح زندانی میباشد.

ایشان در ادامه به نظم وانضباط در زندان اشاره کردند و تاکید کردند : نظم در زندان اساس تحقق اهداف اصلاحی و تربیتی است زمانی که بستر نظم و امنیت در زندان ها فراهم شود کار اصلاحی و تربیتی به سهولت انجام می گیرد و رسالت سازمان در اجرای مطلوب برنامه های اصلاحی و تربیتی نیز به خوبی محقق می شود.

بروجنی نظم و انضباط زندان بوکان را قابل تحسین خواندند و افزودند اگر جامعه کوچکی مثل زندان ، اگر نظم نهادینه شود ، فرایند اجرای نظم ، موجب نظم بخشی به امور شخصی ، خانوادگی و جامعه نیز می شود و همه ما باید نسبت به رعایت آن که در روایات هم آمده است  ملزم باشیم . این امر در این زندان از ابتدای ورودم  به زندان و مرتب بودن داخل بندها که با توجه به اینکه در حدود یک سالی از افتتاح و استفاده این زندان گذشته ولی در نگهداری آن بسیار کوشا بوده اید که نظم و انضباط و حفظ و نگهداری از ابنیه آن کاملاً مشهود بوده که  این امر نشان دهنده  همدلی و همکاری صمیمانه کلیه مددجویان و همت و تلاش پرسنل در مجموعه زندان بوکان  است که جا دارد از همه مسئولین زندان علی الخصوص رئیس زندان نیز کلیه همکارنم در مجموعه این زندان  تشکر و قدردانی کنم.

وی سپس به امتیاز و تسهیلات قانونی مددجویان اشاره نمودند و خاطر نشان کردند اعطای مرخصی و دیگر امتیازت مصوب در قانون ابزاری برای تشویق و ترغیب مدجویان به جهت اصلاح و تربیت و بازگشت به زندگانی سعادتمندانه در زندانهاست و افزودند هدف قانونگذار بهبود روابط خانوادگی مددجویان ورفع مشکلات آنان است.

لذا نادمینی که در زمان تحمل حبس از خود حسن اخلاق نشان داده و در فعالیتهای فرهنگی،مذهبی و آموزشی و ورزشی زندان شرکت فعال دارند با دادن اینگونه امتیازات تشویق شده تا سایر مددجویان نیز با مشاهده اینگونه تشویقها به سمت اصلاح و تربیت ترغیب شوندوتاکید کردند که علاوه بر موارد مذکور انتظار ما از نادمین عزیز این است که در زمان بازگشت از مرخصی موارد ممنوعه با خود به زندان نیاورده تا خدای نکرده دیدگاه مسئولین و نیز مقامات قضائی نسبت به این مورد بدبین نشود.

بروجنی همچنین به پابندهای الکترونیکی اشاره نموده و افزود: به حمد اله استان ما جزو چهار استان اول کشور در استفاده از این پابندها بوده ودر حال حاضر ۴۷ مورد از این پابندهای الکترونیک استفاده میشود که با تعاملی که این اداره کل و روسای زنداها با دستگاه قضائی خواهند داشت به سرعت در حال گسترش آن میباشیم وادامه  در خصوص نحوه استفاده از این پابندها و سیر مراحل قانونی توضیحاتی را به مددجویان ایراد نمودند.

وی از فعالیت واحد مددکاری زندان تشکر نموده و گفت: تسلط مددکار به شرایط پرونده،روحیات مددجویان از عوامل موفقیت مددکار زندانها است.

سپس مدیر کل در جلسه که با همکاران برگزار کردند در سخنانی در تکریم ارباب رجوع  نسبت به آنها مهربان بوده و با احترام کامل با مردم برخورد کنید.

انتهای پیام ./

بازدید شبانه مدیر کل زندان های آذربایجان غربی از زندان بوکان

بازدید شبانه مدیر کل زندان های آذربایجان غربی از زندان بوکان

بازدید شبانه مدیر کل زندان های آذربایجان غربی از زندان بوکان

بازدید شبانه مدیر کل زندان های آذربایجان غربی از زندان بوکان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*