برگزاری جلسه پرسش و پاسخ مسئولین زندان بوکان با مددجویان این زندان در جهت رفع مشکلات آنان

برگزاری جلسه پرسش و پاسخ مسئولین زندان بوکان با مددجویان این زندان در جهت رفع مشکلات آنان

به منظور کاهش بار روانی مددجویان و رسیدگی به مشکلات آنان محمدی رئیس زندان بوکان در معیت کلیه مسئولین واحدهای مختلف زندان در جلسه پرسش و پاسخ و رسیدگی به مشکلات زندانیان در جمع مددجویان شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی زندان بوکان : در راستای کاهش آسیب رفتارهای پرخطر وبه منظور کاستن  بار روانی مددجویان و رسیدگی به مشکلات آنان جلسه پرسش و پاسخی در جهت رفع مشکلات نادمین زندان بوکان  با  حضور محمدی  رئیس زندان ،رحمانی معاونت و مسئول بازرسی زندان، مسئولین حفاظت و اطلاعات ،اجرای احکام ، مددکاران زندان ،مسئولین فرهنگی ،بهداری و دیگر واحدها  در داخل بند برگزارشد.

حبیب محمدی رئیس زندان در شروع جلسه در سخنان کوتاهی گفتند: ایجاد نظم و انضباط مهم‌ترین اهداف سازمانی است و  یکی از  روش‌هایی که بصورت غیرمستقیم رعایت قوانین و مقررات را به زندانیان منتقل می‌کند ایجاد محیط پاک و آراسته در اماکن مختلف زندان است. محمدی با تاکید بر اینکه برابر آئین نامه سازمان زندانهای کشور امتیازاتی برای زندانیان لحاظ شده است که زندانیان با رفتار و اخلاق خود می توانند این امتیازات را کسب کنند و تعدادی از زندانیان هم با سوء رفتار این امتیازات  را از خود سلب می کنند. سپس ایشان در خصوص داشتن برنامه‌های لازم برای غنی‌سازی اوقات فراغت مددجویان خاطرنشان کرد: هرچقدر بتوانیم در زمینه‌های مختلف اصلاحی و تربیتی برنامه‌های متعدد و متنوع داشته باشیم می‌توانیم در رسیدن به اهداف آرمانی سازمانی موثر باشیم. رئیس زندان خاطر نشان کردند :در این زندان  تلاش شده است که ارتباط مسئولین با زندانیان به صورت متداوم، همراه با ارائه راهکارها و حل مشکلات باشد.وی افزود: نحوه برخورد با زندانیان و رعایت اصول اخلاقی با وی نقطه اثر گذار فعالیت های اصلاحی و تربیتی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.در دامه  ایشان ، بر احیاء آموزش ارزشهای اخلاقی و ارتفاع سطح سلامت روانی نادمین  تاکید نمود و  با اشاره به موادی از قانون مجازات اسلامی  و همچنین مواد آیین نامه اجرایی سازمان زندانها، مددجویان را جهت استفاده بهتر از قوانین حمایتی و سودمند در زمینه های آزادی، مرخصی، پایان حبس و . . . راهنمایی نمود.  و  توصیه های لازم در خصوص رعایت بهداشت فردی و گروهی در زندان و همچنین حفظ اموال عمومی زندان متذکر نمود. در ادامه این جلسه رئیس و مسئولین زندان به سئوالات و درخواست های مددجویان پاسخ دادند.و درخواستهای قضایی آنها را مکتوب نموده تا به مرجع ذیصلاح قضایی ارجاع نمایند.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*