دیدار رئیس زندان سلماس با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان

دیدار رئیس زندان سلماس با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان

رئیس اداره زندان سلماس : باید همه دستگاه ها از ظرفیت قانونی خود برای پیشگیری از وقوع جرم استفاده کنند

 

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان سلماس : اکبرنژاد ،رئیس اداره زندان سلماس در دیدار با رئیس دادگستری و دادستان این شهرستان وضعیت قضایی زندانیان زندان سلماس را مورد بررسی قرار داد و پیرامون راه کارهای اجرایی نمودن سیاست کاهش جمعیت کیفری در این شهرستان گفتگو و تبادل نظر نمود.

رئیس زندان سلماس طی نشستی با دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان ، ضمن تقدیر از تعامل سازنده و نگاه مدبرانه نسبت به سیاست کاهش جمعیت کیفری زندانیان در شهرستان سلماس گفت : « آمار زندانیان مالی و جرائم غیر عمد زیبنده مردم حسینی شهرستان سلماس نیست . بنابراین لازم است تا شکات و طلبکاران با سعه صدر مهلت کافی را جهت تامین خواسته به بدهکاران بدهند و همچنین از مراجع قضایی نیز انتظار می رود با اعطای امتیازات قانونی به بدهکاران ، زمینه گره گشایی و آزادی آنان را فراهم نمایند.

در ادامه اکبرنژاد با تقدیر از حمایت همه جانبه مسوولان قضایی استان ، از برنامه ریزی زندان ها در جهت کاهش جمعیت کیفری خبر داد و افزود : « کاهش جمعیت کیفری زندان ها به تنهایی توسط دادگستری یا زندان نمی تواند اتفاق بیافتد . باید تمامی دستگاه ها از ظرفیت های قانونی خود برای پیشگیری از وقع جرم استفاده کنند از سویی نیاز به ترویج فرهنگ گذشت و ریش سفید منشی در جامعه می باشد .

رئیس زندان سلماس کاهش آمار جمعیت کیفری در زندان سلماس را نتیجه حضور مستمر قضات در زندان دانست و افزود : « امیدواریم با ساخت زندان جدید و بهره برداری از این پروژه در جهت رفع مشکلات فرا روی خانواده زندانیان نیز اقدام  مناسبی صورت بگیرد. »

اکبرنژاد در این نشست ضمن تقدیر از دغدغه مدیرکل زندان های استان آذربایجانغربی نسبت به پی گیری امور زندانیان اظهار داشت: « ما نیز به نوبه خود درجهت مرتفع نمودن مشکلات زندانیان که در صدر آن کمک به کاهش جمعیت کیفری است از هیچ تلاشی فروگذار نکرده  و با تعامل دوسویه ان شاء الله  شاهد تقلیل جمعیت کیفری زندان خواهیم بود . » ایشان در اظهاراتی عنوان کردند ورود سرپرست خانواده به زندان آغاز مشکلات خانواده زندانیان میباشد و افزودند : « ما علیرغم اینکه مجبوریم قانون را اجرا کرده و به شکایت ها رسیدگی کنیم و بعضاً نتیجه رسیدگی زندانی شدن متهمین می باشد . نگران وضعیت معیشت خانواده های زندانیان نیز هستیم . امیدواریم با همکاری همه دستگاه ها در کاهش جمعیت کیفری آمار ورودی ها به زندان کاهش یافته و دغدغه ما نیز در این زمینه کمتر شود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*