دیدار رئیس زندان سلماس با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان

برگزاری دوره مبانی اخلاق اسلامی مبتنی بر آیات و احادیث برای مددجویان زندان سلماس

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان سلماس :دوره ی « مبانی اخلاق اسلامی مبتنی بر آیات و احادیث » برای مددجویان  بند جوانان زندان سلماس  برگزار شد

با مشارکت حوزه فرهنگی و تربیتی زندان سلماس ، جلسه ی آموزشی « مبانی اخلاق اسلامی » برای مددجویان اداره زندان سلماس آغاز شد .

اکبرنژاد،رئیس اداره زندان سلماس در گفتگوی اختصاصی با واحد خبر گفت : « مدت زمان این دوره ۱۴۴ ساعت بوده و مخاطبین واجد شرایط پس از گذراندن مدت زمان مصوب و قبولی در آزمون پایان دوره موفق به اخذ گواهی نامه شده و برای فراگیران برتر جوایز نقدی در نظر گرفته خواهد شد .

رئیس اداره زندان سلماس هدف از برگزاری این دوره را آشناسازی مددجویان با مبانی اخلاق اسلامی دانست و افزود : « سنین نوجوانی بهترین زمان برای پرورش دینی نوجوانان است و اگر آموزش های جذاب دینی با روش های نوین آموزشی انجام پذیرد نوجوان مسیر اخلاقی خویش را بر مدار اصول دینی پی ریزی خواهد نمود.

حجه الاسلام انوشه مدرس این دوره ی آموزشی نیز با تاکید بر لزوم آشنایی نسل جوان با ارزش های اسلامی و انسانی و دوری از تبعیت کورکورانه از الگوهای غربی گفت : « فرهنگ غنی ایرانی و آموزه های معنوی اسلامی می تواند بهترین الگو برای جوانانی باشد که به دنبال هویتی دینی هستند و زمان آن رسیده تا جوانان ما با تمسک به کلام وحی و عمل به سیره حضرات معصومین علیه السلام رستگاری دنیوی و اخروی خود را فراهم کنند و در دام فریبنده ی مظاهر ضد ارزشی جوامع غرب نیفتند .

وی شکل برگزاری این دوره آموزشی را تعاملی و کارگاهی بیان نمود و گفت : «برای آموزش نوجوانان باید سه اصل صبوری ، برگزاری  آموزش در فضایی شاداب و پاسخگویی به سوالات فراگیران را مد نظر قرار داد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*