برگزاری مراسم سوگواری سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) در زندان مهاباد

برگزاری مراسم سوگواری سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) در زندان مهاباد

به گزارش روابط عمومی زندان مهاباد: مراسم عزاداری شهادت یازدهمین کوکب فروزان امامت و ولایت با حضور مربی قرآن و جمع کثیری از مددجویان در حسینیه زندان به منظور عرض ارادت به امام حسن عسکری (ع) و تسلیت به پیشگاه مطهر امام زمان(عج) برگزار گردید.

غفوری روحانی زندان که در این مراسم سخنران آن بود ضمن سخن گفتن از مناقب و ویژگیهای شخصیتی امام حسن عسکری علیه السلام با اشاره به سالروز آغاز امامت صاحب الزمان(ع) درباره خصوصیات منتظر ایشان تأکید کردند: همه مسلمان و اقوام به ظهور امام زمان(ع) اعتقاد کامل دارند و بر این باورند که با ظهور ایشان اسلام شرق و غرب را فرا می گیرد.

وی همچنین با اشاره به آیات مبارکه قرآن کریم گفتند:خداوند آدم و حوا را را خلق کرد و شما را به صورت طوایف مختلف قرار داد تا یکدیگر را بشناسید و و از شجرنامه یکدیگر اطلاع داشته باشید و بدون شک شناخت امامان معصوم و تفکر و تأمل در شناخت آنان سبب نزدیکی و قرب به خداوند خواهد شد.

وی در ادامه گفت: خداوند متعال از اول خلقت تا امروز زمین را خالی از حجت قرار نداده است و تا قیامت هم خالی نخواهد گذاشت حجتی که به واسطه آن گرفتاریها از اهل زمین دفع می شود و به میمنت وجود آنان برکات نهفته در دل زمین اشکار می شود.

این مراسم با فاتحه خوانی و ذکر صلوات به پایان رسید.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*