برگزاری آزمون عقیدتی ویژه سربازان یگان حفاظت زندان مهاباد

برگزاری آزمون عقیدتی ویژه سربازان یگان حفاظت زندان مهاباد

به گزارش روابط عمومی زندان مهاباد: در راستای افزایش دانش عقیدتی و ارج نهادن به تعالیم اسلامی آزمون عقیدتی با عنوان اخلاق در نهج البلاغه با حضور حسن پور و غفوری مربی قرآن در زندان مهاباد برگزار گردید.

در این دوره از آزمون که با مشارکت حداکثری پرسنل وظیفه انجام شد سربازان وظیفه با مبانی کلی اخلاق اسلامی و کتاب ارزشمند نهج البلاغه به منظور اثرات مثبت آن در زندگی فردی و اجتماعی بسشتر آشنا شدند.

در حاشیه این آزمون ماموستا غفوری ضمن بر شمردن نکات کلیدی نهج البلاغه اظهار داشت: زیست اخلاقی یکی از نیازهای جدی انسان امروزی است که هر جامعه به تناسب فرهنگ حاکم بر آن تلاش میکند تا الگوی مناسبی برای آن ارائه نماید.

وی در ادامه گفت: در جوامع اسلامی دو منبع قرآن وعترت بهتر از هر دستورالعمل دیگری می تواند الگوی مناسبی برای زیستن بهتر جوامع اسلامی باشد و ویژگیهای اخلاقی یک انسان مسلمان را می توان در جای جای نهج البلاغه مشاهده کرد و اخلاق در این کتاب ارزشمند شامل بینش ها،ارزش ها،گرایش ها،روش ها،کنش ها و گویش ها است و انسان باید همه موارد فوق را  داشته باشد.

حسن پور فرمانده یگان حفاظت نیز در جمع سربازان وظیفه در سخنانی عنوان داشت: بر همه ما لازم است که یک الگوی اخلاقی را پیش روی خود قرار دهیم و رفتار و قواعد زندگی را از آن استخراج کنیم و بهترین اسوه برای زندگی اسلامی و به دور از هر گونه تنش تأسی به انبیاء الهی و امامان معصوم(ع) است، وی در ادامه گفت:  هیچ همنشین و قرینی برای انسان مانند اخلاق نیکو نیست و بر رعایت موازین اخلاق اسلامی توسط پرسنل وظیفه تأکید کرد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*