برگزاری دوره آموزشی طرح هجرت برای مددجویان زندان بوکان

برگزاری دوره آموزشی طرح هجرت برای مددجویان زندان بوکان

در راستای ارتقاء سطح آگاهی زندانیان، خانواده های آنان  نسبت به آسیب های اجتماعی و همچنین روش های مفید ایجاد زندگی سالم در خانواده، یک دوره کلاس آموزشی طرح هجرت با حضور مددجویان وبا مربیگری رئیس زندان،معاونت  ومددکاران و به همت و تلاش واحد فرهنگی و تربیتی زندان  برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی زندان بوکان، به منظور خودشناسی، هدفمندی و شیوه برنامه‌ریزی صحیح جهت بازگشت سعادتمندانه به زندگی، بازگشت به زندگی و نحوه جبران اشتباهات یک دوره آموزشی طرح  هجرت مطابق با دستورالعمل معاونت پیشگیری ازوقوع جرم قوه قضاییه برای مددجویان این زندان برگزار شد.

محمدی رئیس زندان با اعلام این خبر افزودند: هدف از برگزاری این دوره آموزشی ، شناخت زندانیان از استعداد های درونی است که با حضور اساتید دوره دیده در کلیه اندرزگاهها برگزار می شود.

و ی خاطر نشان کرد: طرح امید سعی دارد انسان را به اصل خود باز گرداند. و ثمره و نتیجه این طرح  را تحول در زندانیان دانست و اینکه طرح هجرت طرحی است که در راستای ارتقای سلامت روحی و روانی و تحکیم خانواده می پردازد  که امید است اجرای این طرح بتواند در کاهش بروز آسیب اجتماعی در سطح جامعه کمک کرده و فرد آسیب دیده بتواند در ادامه راه زندگی بهتر از گذشته عمل کند.

ایشان در ادامه گفتند: هدف این دوره، آموزش پنج گام محاسبه، هجرت، امید، جهاد و رهیاری با استفاده ازمتون اسلامی، آیات، روایات و احادیث ودستورالعمل ارسالی به مددجویان است.

محمدی با تاکید بر اینکه این دوره در راستای راهنمایی مددجویان  موثر است به این صورت که خود شخص می‌خواهد ومی‎تواند خوب باشد و با امید، راه حق وحقیقت رادرپیش بگیرد و این اعتقاد و شناخت همواره راهنمای زندگی او باشد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*