بازدید رئیس دادگستری شهرستان بوکان به همراه هئیت قضایی از مجموعه زندان آن شهرستان

در راستای دستورالعمل ساماندهی زندانیان محمدخواه رئیس دادگستری شهرستان بوکان در معیت دادستان وجمعی از قضات و دادیاران ازمجموعه  زندان این شهر بازدید نمودند.

در این بازدید که باهدف رسیدگی به مشکلات قضایی زندانیان صورت گرفت هیئت قضایی ضمن بازدید از کلیه اماکن داخل بند ، در جمع زندانیان حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی زندان بوکان ، در جهت  تحقق اهداف عالیه قضایی و رافت اسلامی و رسیدگی میدانی به مسائل و پرونده های قضایی مددجویان با برنامه ریزیهای صورت گرفته رئیس دادگستری با هیأتی متشکل از قضات دادگستری حوزه قضایی این شهرستان  و دادستان وجمعی از دادیاران دادسرا از مجموعه زندان بوکان از جمله کلیه اماکن زیستی متشکل از کلیه بندها و کوپه های ونیز واحد بهداشت و درمان ، فرهنگی و آشپزخانه و….بازدید نمودند.

در این بازدید ابتدا محمدی  رئیس زندان در سخنانی ضمن خیر مقدم به هئیت قضایی شهرستان گفتند بازدید قضات و مقامات قضائی از زندان تاثیر بسزایی در آرامش روحی و تخلیه روانی نادمین دارد ایشان با اشاره به آمار و ارقامی اقدامات اصلاحی و تربیتی صورت گرفته در مجموعه زندان بوکان را تشریح نمودند.

سپس محمدخواه  رئیس دادگستری بوکان در سخنانی کوتاه  با تأکید بر اینکه سیاست دستگاه قضایی به ویژه منویات ریاست قوه قضائیه بر حبس زدایی وکاهش جمعیت کیفری  و مجازاتهای جایگزین است،.

تصریح کرد: رفع مشكلات قضایی مددجویان در اولویت كاری قرار دارد. سپس هیئت قضائی با نادمین دیداری حضوری و چهره به چهره داشتندو ضمن استماع مطالب و عرايض مطروحه توسط زندانيان و ارايه ارشادات و راهنمائيهاي مقتضي به پرونده هاي قضايي آنان رسيدگي كرده و درخواستها را مکتوب و جهت بررسی بیشتر با خود به دادسرا و دادگاه بردند.

لازم به ذکر است، صمیمیت وگشاده رویی و جدیت و فوریت مسئولان قضایی و قضات درپاسخگویی به سوالات و خواسته های مددجویان از نکات حائز اهمیت دراین دیدار بوده است. پیگیری میدانی پرونده ها، تسریع و تسهیل در رسیدگی به درخواست مددجویان موجبات رضایتمندی و خشنودی آنان شد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*