بازدید مراجع قضایی از زندان شهرستان مهاباد

بازدید مراجع قضایی از زندان شهرستان مهاباد

 

به گزارش روابط عمومی اداره زندان مهاباد: ریاست دادگستری،دادستان عمومی و انقلاب به همراه قضات شعبات مجموعه دستگاه قضایی شهرستان مهاباد در زندان این شهرستان حضور یافتند و در جریان پرونده های مددجویان قرار گرفته و به صورت چهره به چهره با تعداد زیادی از زندانیان در فضایی صمیمی دیدار و گفتگو کردند.

به هنگام بازدید مسئولین قضایی گروه تواشیح زندان در وصف پیامبر عظیم الشأن اسلام به مداحی پرداختند که مورد توجه و تحسین حاضرین واقع شد که به همین منظور به هریک از زندانیان واجد شرایط استفاده از تسهیلات قضایی به دستور دادستان سه روز مرخصی تشویقی اعطا گردید.

سپس در ادامه این بازدید تعداد زیادی از مددجویان با ریاست دادگستری،دادستان و سایر قضات به صورت حضوری دیدار و مشکلات قضایی خود را مطرح و به درخواست های آنان رسیدگی و دستورات لازم در جهت تسریع روند اطاله دادرسی پرونده های نادمین صادر گردید.

حجت الاسلام نظامیان رئیس دادگستری شهرستان مهاباد با تأکید بر حل مشکلات زندانیان اظهار داشت:تمام عوامل دستگاه قضایی شهرستان و مسئولان زندان با هدف کاهش جمعیت کیفری و رفع موانع قضایی مددجویان بدون وقفه در تلاش هستند واز تمام ظرفیت های قانونی و دستور العمل ها استفاده خواهد شد تا حقوق شهروندی زندانیان به صورت کامل و بدون کوچکترین نقصی رعایت شود.

وی افزود:تمام درخواست های زندانیان که از طریق زندان و یا از سوی خانواده های آنان به دادسرا ارجاع داده می شود در کوتاهترین زمان ممکن مورد رسیدگی واقع و نتیجه اقدامی آن به اطلاع مددجویان خواهد رسید.

حیدری دادستان عمومی و انقلاب نیز در این بازدید ضمن اشاره به پیگیری زندانیان نسبت به پرونده های قضایی خود عنوان داشتند در صورت اعطای مرخصی و اشتغال لازم است که زندانیان جهت اخذ رضایت شکات و سایر امورات مربوطه اقدام نمایند تا موجبات آزادی آنان فراهم وبه آغوش گرم خانواده بازگردند و مشکلات روحی و روانی خانواده هایشان را برطرف نمایند و از آسیب های اجتماعی احتمالی جلوگیری نمایند .

بخشی رئیس زندان مهاباد از تعامل سازنده ، مفید ، حضور منظم و بازدیدهای دوره ای مراجع محترم قضایی تقدیر و تشکر نمودند و خواستار ادامه روند بازدیدهای متوالی از زندان به منظور ایجاد آرامش روانی مددجویان و کاهش جمعیت کیفری زندان شدند .

بازدید مراجع قضایی از زندان شهرستان مهاباد

بازدید مراجع قضایی از زندان شهرستان مهاباد

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*