به مناسبت هفته قرآن و عترت مسابقات قرآن زندانیان در زندان میاندوآب برگزار شد

به مناسبت هفته قرآن و عترت مسابقات قرآن مددجویان در زندان میاندوآب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان میاندوآب:مسابقات قرآن زندانیان به مناسبت هفته قرآن و عترت در سالن اجتماعات زندان شهرستان میاندوآب برگزار گردید.
شهبازی رئیس اداره زندان شهرستان میاندوآب در حاشیه این مسابقات قرآن زندانیان در رشته های حفظ و روخوانی با اشاره به آیه ۳۲ سوره مبارکه مائده که می فرماید “و من احیاها فکانما احیالناس جمیعا” هر کس شخصی را زنده کند مثل این است که جامعه ای را زنده کرده است، گفت: رسالت ما در همین آیه شریفه خلاصه می شود و در این راستا فعالیت های قرآنی تأثیرگذارترین استراتژی محسوب می شود .وی گفت برنامه های عملیاتی قرآنی تهیه شده در تمامی برنامه های قرآنی اجرا می شود.
وی این اقدامات ارزشمند را مصداق بارز گسترش صحیح فرهنگ اسلامی ایرانی در جامعه دانست و افزود: توسل به آموزه های دینی می تواند از ناهنجاریهای اجتماعی جلوگیری نماید.
شهبازی با اشاره به اهمیت فرهنگ قرآن و عترت در تربیت جامعه زندانیان و جلوگیری از وقوع بزه، که هدف اصلی اصلاح و تربیت در سازمان زندان ها می باشد، اقداماتی همچون؛ هیات قرآن و عترت و دارالقران را در زندان بسیار مهم برشمرد و گفت: زندانیانی که در طول مدت تحمل حبس خود به آموزش های قرآنی روی می آورند و در فعالیت های مذهبی مشارکت می نمایند، در طول مدت حبس خود از آرامش بیشتری برخوردار و پس از آزادی نیز زندگی موفق تری را دنبال نموده و کمتر دچار لغزش و تکرار جرم می شوند.
در این مسابقات ۵۰ نفر از مددجویان قرآن آموز در رشته های قرائت و حفظ به رقابت پرداختند که در پایان به نفرات برتر جوایزی اعطاء خواهد شد
داوری این مسابقات با نظارت کارشناسان این رشته انجام گردید.

به مناسبت هفته قرآن و عترت مسابقات قرآن زندانیان در زندان میاندوآب برگزار شد

به مناسبت هفته قرآن و عترت مسابقات قرآن زندانیان در زندان میاندوآب برگزار شد

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*