در راستای تحقق اهداف سازمانی و با هدف آگاهی بخشی وتوانمند سازی خانواده مددجویان، دوره آموزشی با عنوان ارتقای مهارتهای اخلاقی و اجتماعی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی فرزندان زندانیان شهرستان بوکان برگزار شد.

در راستای تحقق اهداف  سازمانی در موضوعات مختلف و بهره گیری از اساتید  توانمند با برنامه ریزی و طبق زمانبندی کارگاه آموزشی مهارتهای اساسی زندگی با عنوان دوره آموزشی ارتقای مهارتهای اخلاقی و اجتماعی  در حوزه پیشگیری از اسیب های اجتماعی فرزندان زندنیان با امام جمعه و رئیس زندان و روحانیون وکارشناسان زندان در محل سالن اجتماعات دادگشستری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان بوکان ، راستای رسالتهای سازمان زندانها و با هدف  اجرای برنامه های ستاد پیشگیری کاهش آسیب رفتارهای پر خطر دوره آموزشی مهارتهای اساسی زندگی با عنوان  دوره آموزشی ارتقای مهارتهای اخلاقی و اجتماعی  در حوزه پیشگیری از اسیب های اجتماعی فرزندان زندانیان به همت حوزه فرهنگی زندان و با همکاری مرکز مراقب بعد از خروج زندانیان استان و انجمن حمایت از زندانیان شهرستانن بوکان  با هدف ارتقا سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با شرکت خانواده زندانیان این کارگاه آموزشی برگزار شد.

در این کلاس آموزشی که در محل سالن اجتماعات دادگستری و دعوت از خانواده مددجویان زندان بوکان برگزار شد ملا عباس احمدی امام جمعه شهرستان بوکان وکه یکی از مربیان این دوره اموزشی بودند  در سخنانی زندان  به اهمیّت موضوع «تحکیم خانواده»پرداخته و گفتند: انسجام خانواده ها ریشه در اهمیّت نهاد خانواده دارد. نهاد مقدّس خانواده، رکن بنیادین اجتماع بشری و محمل فرهنگ‌های گوناگون است تا آنجا که سعادت و شقاوت امّت‌ها، مرهون رشادت و ضلالت خانواده می‌باشد. اوّلین شـرط داشـتن جـامعه‌ای سـالم و پـویا، سـلامت و پـایداری خانـواده اسـت وگفت: جامعة سالم و زنده با صنعت و ماشین به دست نمی‌آید، بلکه مناسبت‌های اخلاقی و روابط حسنة الهی سازندة جامعة سالم و زنده است.

در ادامه محمدی رئیس زندان نیز در سخنانی  یکی از مشکلات اساسی خانواده ها  بحث ناسازگاری است وبه نقش آموزش  و تربیت در افزایش  آگاهی و شناخت انسان درباره  مسائل فرهنگی ، اجتماعی و نحوه  برخورد درست و اصولی با  پیشامدهای بوجود آمده دانستند و  در ادامه با توجه به سرفصل های سازمانی به امتیازات قانونی که زندانیان در طول مدت حبس از آن برخوردار خواهند شد که شامل چگونگی اعطای مرخص،رای باز ،آزادی مشروط ،عفو و.. به تفصیل برای خانواده زندانیان برابر آیین نامه تشریخ نمودند.ادامه جلسه پرسش و پاسخ رئیس زندان با خانواده مددجویان برگزار شد و به سئوال های انها توسط محمدی جواب داده شد.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*