آزادی زندانی محکوم مالی با اخذ رضایت شاکی در زندان مهاباد

آزادی زندانی محکوم مالی با اخذ رضایت شاکی در زندان مهاباد

به گزارش روابط عمومی اداره زندان مهاباد:در راستای کمیته صلح و سازش به سرپرستی بخشی رئیس زندان،آزادی یک نفر از زندانیان که به پرداخت بیست و چهار میلیون تومان رد مال و سه سال زندان محکوم شده بود پس از یک سال تحمل حبس از زندان آزاد و به کانون گرم خانواده بازگشت.

مددجو الف.د که در زندان به سر میبرد پس از رایزنیهای متعدد و دعوت از شاکی پرونده در محل زندان با همت وتلاش مددکاران در نهایت شاکی از حق مالی خود به مبلغ بیست میلیون تومان گذشت کرد و زمینه آزادی فرد زندانی فراهم گردید.

بخشی رئیس زندان مهاباد گفت:فلسفه زندانبانی اسلامی رفع مشکلات قضایی مددجویان و کاهش آسیب های اجتماعی آنان است و تلاش همکاران واحد مددکاری و سایر واحدها جهت اخذ رضایت شکات گام مهمی در کاهش جمعیت کیفری زندان و پیشگیری از هر گونه آسیب به بدنه خانواده زندانیان محسوب خواهد شد و این اداره از هر راهکار قانونی در جهت حل آزادی زندانیان به صورت شبانه روزی تلاش خواهد کرد و هر گونه اقدام در این خصوص صرفاً برای رضای خدا انجام خواهد شد.

وی در ادامه افزودند:صلح و سازش موضوعی کاملاً مستدل بر اساس آیات و روایات است و اسلام دینی مبتنی بر صلح و هم زیستی مسالمت آمیز انسان با یکدیگراست که می طلبد با هدف نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در جامعه تلاش شود و قطعاً اصالت صلح مبتنی بر حفظ کرامت و ارزش نهادن به انسانها است.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*