آزادی و مرخصی ۴۶۰ مددجوی زندان شهرستان میاندوآب برابر بخشنامه ریاست معظم قوه قضاییه به مناسبت فرا رسیدن ایام نوروز

آزادی و مرخصی ۴۶۰ مددجوی زندان شهرستان میاندوآب برابر بخشنامه ریاست معظم قوه قضاییه به مناسبت فرا رسیدن ایام نوروز

در پی ابلاغ بخشنامه ریاست معظم قوه قضائیه مبنی بر اعطای مرخصی ویژه به مناسبت فرارسیدن عید نوروز ۹۸، با توجه به سیاست‌های قوه قضائیه مبنی بر حمایت از خانواده‌های زندانیان ۴۶۰نفر از مددجویان واجدالشرایط زندان میاندوآب تا پایان تعطیلات از این مرخصی بهره‌مند شده و یا آزاد شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان میاندوآب:شهبازی رئیس اداره زندان گفت :در پی ابلاغ بخشنامه ریاست معظم قوه قضائیه مبنی بر اعطای مرخصی ویژه به مناسبت فرارسیدن عید نوروز ۹۸، با توجه به سیاست‌های قوه قضائیه مبنی بر حمایت از خانواده‌های زندانیان۴۶۰ نفر از مددجویان واجدالشرایط زندان میاندوآب بمدت ۱۵روز تا پایان تعطیلات از این مرخصی بهره‌مند شده و یا آزاد شدند.
شهبازی رئیس زندان میاندوآب: با اشاره بر تاثیر اعطای مرخصی به مددجویان در این ایام بیان داشت: با توجه به بار روانی حضور مددجویان در کنار خانواده‌های خود، این بخشنامه جهت اعطای مرخصی ۱۵ روزه برای مددجویان واجدالشرایط که شامل دو گروه زندانیان محکوم به حبس و کسانی که صرفاً به دلیل عجز از پرداخت جزای نقدی در حبس به سر می‌برند صادر شده است که غالبا این مرخصی به مدت ۱۵ روز دیگر از سوی مقامات قضایی مربوطه قابل تمدید خواهد بود تا مددجویان در ایام نوروز در کنار خانواده‌های خود حضور داشته باشند.
رامین فتح الهی مسئول اجرای احکام زندان شهرستان میاندوآب هم در مورد مددجویان شامل این بخشنامه گفت: مطابق این بخشنامه با بررسی و شناسایی دقیق زندانیان واجد شرایط و با دستورالعمل ابلاغی ریاست قوه قضاییه و ماده ۱۷ دستورالعمل کا هش جعیت کیفری به ۳۵ نفر از مددجویانی که باقیمانده حبس و یا جزای نقدی آن‌ها کمتر از شش ماه بوده با هماهنگی مراجع قضایی ذیربط و قضات دایره نظارت بر زندان مرخصی منتهی به آزادی اعطاء گردید و همچنین ۴۲۵ مددجو نیز تا کنون به مرخصی اعزام شدند.
فتح الهی مسئول اجرای احکام زندان خاطرنشان کرد: با توجه به طرح طبقه بندی زندانیان، برخی از جمعیت کیفری زندان مستثنی از مفاد بخشنامه ابلاغی فوق الذکر در زمان نوروز بوده اند که این افراد بعد از پایان تعطیلات نوروز به مرخصی اعزام خواهند شد. و همچنین برای اعزام آخرین نفر از واجدین شرایط بخشنامه ریاست معظم قوه قضاییه جهت اعزام به مرخصی و سایر خدمات ادامه خواهد یافت.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*