برگزاری رزمايش مشترك ضداغتشاش و اطفای حریق با همکاری نیروی انتظامی ویگانهای امدادی در زندان بوکان

جهت بالا بردن امنیت زندان و در راستای تعامل بیشتر با یگان های امدادی سطح شهرستان  ، با هماهنگی های بعمل آمده مانور مشترک یگان های امدادی وانتظامی شهرستان بوکان در زندان این شهربرگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی زندان بوکان ، این رزمایش که با هماهنگی قبلی و پیرو جلسه هایی که در اینخصوص در محل زندان  و فرماندهی عملیات منطقه انتظامی شهرستان بوکان تشکیل یافته بود در راستای ارتقای ضریب امنیتی  زندان ومقابله باتهديدات وبالابردن توان رزمي کارکنان ونیز   تعامل بیشتر  با نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان و دیگر یگانهای امدادی سطح شهر از جمله هلال احمر،آتش نشانی و اورژانس با استقرار نیروها برابر طرح در محلهای تعیین شده طبق برنامه های از قبل تعیین شده  اجرائی شد.

جعفری فرمانده یگان حفاظت زندان بوکان با اعلام این خبر  اظهار داشت: این مانور با وضع بحرانی فرضی شروع شد که به محض اعلام خبر؛پرسنل و یگان حفاظت زندان وارد عمل شدندو با احضار کلیه پرسنل ستادی و شیفتی  و با تماس به موقع با مسئولین زندان و پس از اقدامات اولیه تامینی توسط یگان حفاظت زندان با تماس بامرکز ۱۱۰ عوامل و نیروهای منطقه انتظامی وارد عمل شدند. وی افزودند :از مهمترین دستاوردهای چنین رزمایشی شناسائی نقاط ضعف و قوت نیروهای عمل کننده و آشنائی نیروها با ابزارهای جدید رزمی و ضد اغتشاش است.

 در همین راستا محمدی رئیس زندان بوکان  كه از نزديك چگونگی و نحوه اقدامات انجام گرفته را نظارت ومدیریت میکرد در سخنانی ضمن تشکر از همکاری و هماهنگی  تمامی نیروها و یگانهای حاضر در رزمایش گفت: رویکرد زندانبانی اسلامی برگرفته از آموزه های دینی است و آنچه در توان جامعه زندانبان است ایجاد محیطی آرام می باشد و این امر نباید ما را از وظیفه اصلی خودمان که همان حفظ و نگهداری و ایجاد امنیت در زندان است خارج کند.

وی تاکید کرد: زندان همواره به آتش زیر خاکستر معروف بوده  که هر رویداد وحادثه و یاهر گونه عملی خارج از محدوده قانون درآن به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست . و این مانور ها می تواند از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند لذا توانمندی و واکنش سریع نیروهای عمل کننده بسیار حائز اهمیت است که می تواند در مواقع بحران از هر گونه اتفاق غیر منتظره ای پیشگیری کند وبه هر مقدار كه بتوانيم با آموزشهاي مداوم و تکرار و تمرین  ميزان آمادگي نيروهاي را بالاتر ببريم به تبع به همان میزان امنيت و آرامش زندان بالاتر خواهد رفت.

درادامه رحمانی معاون ومسئول بازرسی زندان  در سخنانی در بین نیروهای شرکت کننده در رزمایش گفتند: شناسایی نقاط ضعف و قوت در مقابله با بحرانهای احتمالی، تقویت تعامل و هماهنگی بین نیروهای زندان با مامورین انتظامی از مهمترین اهداف اینگونه رزمایشات است وبه منظورحفظ نظم وامنیت این مجموعه ازهیچ کوششی دریغ نمی نماید.

لازم بذکر است کلیه اهداف این رزمایش محقق و در حد مطلوب انجام گردید و رزمایش با موفقیت به اتمام رسید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*