برگزاری دوره کارگاه آموزشی آشنایی با حقوق شهروندی برای نادمین زندان بوکان در هفته قوه قضائیه

 

در جهت بزرگداشت هفه قوه قضائیه ودر آستانه دهه کرامت ودر راستای دستورالعمل های سازمان زندانها وبه جهت حفظ کرامت انسانی  یکدوره  کارگاه آموزشی آشنایی با «حقوق شهروندی» و موضوعات مرتبط با آن ویژه مددجویان در زندان بوکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان بوکان ، در جهت بزرگداشت هفته قوه قضائیه وبزگداشت مقام شامخ شهید بهشتی و یارانش ودرآستانه دهه کرامت ودر راستای دستوالعمل های سازمان زندانها و حفظ کرامت انسانی با رعایت پروتکل های بهداشتی وفاصله گذاری اجتماعی و نیز استفاده از ماسک  یک دوره آموزشی تحت عنوان آشنایی با حقوق شهروندی و کرامت انسانی زندانیان برای کلیه نادمین زندان بوکان برگزار شد . در این کارگاه آموزشی محمد رحمانی معاون ومسئول بازرسی  زندان و از مدرسین این کارگاه  آموزشی ضمن اشاره به موضوعات مرتبط با حقوق شهروندی از جمله ، تعریف حقوق شهروندی و اهداف آن ،حقوق شهروندی در اسلام و نیز  فرمایشات حضرت علی ع در خصوص رعایت حقوق شهروندی در نهج البلاغه، بیانات حضرت امام و همچنین مقام معظم رهبری،  موضوعات مرتبط با حقوق زندانیان در طول دوران حبس و انتظارات از آنان را تشریح کردند.

در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی محمدی رئیس زندان با اشاره به ارتباط مستقیم با مسئولین قضایی در خصوص بهبود وضعیت زندانیان و پیگیری وضعیت زندانیان تحت قرار، حضور قاضی ناظرزندان بصورت هفتگی در زندان و تشکیل جلسات شورای طبقه بندی در داخل بند را را از مهمترین اقدامات واحد حمایت از حقوق شهروندی زندان بوکان دانست. وبا تاکید بر دسترسی زندانیان به وکیل، مددکار،  پزشک، تلفن، کتابخانه، سیستم آموزشی و ملاقات را از جمله حقوق رعایت شده در حق زندانی دانسته که در زندان بوکان مورد توجه ویژه مسئولین و اعضاء واحد حقوق شهروندی این زندان می باشد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*