برگزاری مراسم شهادت امام باقر (ع) در زندان میاندوآب

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان میاندوآب مراسم عزاداری و سوگواری امام باقر (ع) در زندان این شهرستان برگزار شد.
شهبازی رئیس زندان شهرستان میاندوآب در حاشیه این مراسم گفت : در جهت تعظیم شعائر الهی و اسلامی ، مراسم سوگواری امام محمد باقر (ع) در زندان میاندوآب برگزار شد .
در ادامه ؛ حجت الاسلام یزدی روحانی زندان به عنوان سخنران این مراسم ، گوشه ای از فعالیت های سیاسی ؛ اجتماعی و علمی امام باقر (ع) را بازگو نمود و خطاب به کارکنان و زندانیان ، اهمیت امام شناسی را یادآور شد و افزود : امام محمد باقر (ع) از نظر رفتار و ویژگیهای اخلاقی ، آیینه تمام نمای رسول گرامی اسلام (ص) بود .
این مبلغ سپس به سجایای اخلاقی امام باقر (ع) اشاره نمود.در خصوص حلم و بردباری امام
توجه به یک روایت تاریخی می تواند یاری گر ما برای اطلاع نسبی از صفت حلم و بردباری نزد باقر(علیه السلام) باشد. مردى از اهل شام ساکن مدینه بود و وقتی با اما مواجه می شد، به ایشان اهانت می کرد. مثلا خطاب به آن حضرت می گفت: از اهل دنیا، بیشتر از تو از کسی کینه در دل ندارم و بیش از تو و خاندانت، با هیچ کس دشمن نیستم. با این وجود امام با او مدارا می کرد و پاسخ این اهانات را با سخنان نرم می داد. پس از چندی آن مرد شامی بیمار شد. وصیت کرد اگر مرد، امام بر جنازه اش نماز بخواند. نیمه شبی بود که گفته شد آن مرد شامی از دنیا رفت. صبح روز بعد کسی به مسجد آمد و وصیتش را به اطلاع امام رساند. امام اما فرمود: آن مرد نمرده. اندکی صبر کنید تا من بر سر بالینش حاضر شوم. امام به منزلش رفت و در بالینش نشست و صدایش زد. او به هوش آمد و پاسخ امام را داد. امام نوشیدنی به او داد و به بستگانش سفارش کرد غذاهای سرد به او بدهند. اندکی نگذشت که آن مرد شامی شفا یافت و نزد امام آمد و اعتراف کرد که امام، همان حجّت خدا بر زمین است.
حجت الاسلام یزدی در مورد جایگاه امام نیز گفت : آن حضرت با تشکیل محافل علمی ، به تربیت شاگردان اقدام نمود که بسیاری از آنها منشاء ارائه خدمات علمی به سایر مردم بودند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*