حضورمسئولین زندان میاندوآب در جمع مددجویان این زندان جهت رسیدگی و رفع مشکلات آنان

به منظور بررسی مسائل مختلف مددجویان ازجمله بهداشتی درمانی در خصوص کنترل بیماری منحوس کرونا، قضایی،رفاهی،آموزشی،اعتقادی ، عبادی…. مددجویان و رسیدگی به مشکلات آنان شهبازی رئیس زندان میاندوآب در معیت کریمی معاون و مسئول بازرسی و نیز مسئولین واحدهای مختلف زندان رسیدگی به مشکلات زندانیان در جمع مددجویان حاضر شدند.
به گزارش روابط عمومی زندان شهرستان میاندوآب: در جهت کاهش آسیب رفتارهای پرخطر وبه منظوررسیدگی به مشکلات زندانیان جلسه ای با حضور شهبازی رئیس زندان و کریمی معاون و مسئول بازرسی اداره ،مسئول اجرای احکام ، مددکاران زندان ،مسئولین فرهنگی ،بهداری و دیگر واحدها در داخل بند برگزارشد.
شهبازی رئیس زندان در شروع جلسه در سخنان کوتاهی گفتند: ایجاد نظم و انضباط مهم‌ترین اهداف سازمانی است و یکی از روش‌هایی که بصورت غیرمستقیم رعایت قوانین و مقررات را به زندانیان منتقل می‌کند ایجاد محیط پاک و آراسته در اماکن مختلف زندان است.
شهبازی با تاکید بر رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و مبارزه جدی با بیماری نامرئی کرونا و اینکه برابر آئین نامه سازمان زندانهای کشور امتیازاتی برای زندانیان لحاظ شده است که زندانیان با رفتار و اخلاق خود می توانند این امتیازات را کسب کنند و تعدادی از زندانیان هم با سوء رفتار این امتیازات را از خود سلب می کنند. سپس او در خصوص داشتن برنامه‌های لازم برای غنی‌سازی اوقات فراغت مددجویان خاطرنشان کرد: هرچقدر بتوانیم در زمینه‌های مختلف اصلاحی و تربیتی برنامه‌های متعدد و متنوع داشته باشیم می‌توانیم در رسیدن به اهداف آرمانی سازمانی موثر باشیم.
شهبازی خاطر نشان کردند :در این زندان تلاش شده است که ارتباط مسئولین با زندانیان به صورت متداوم، همراه با ارائه راهکارها و حل مشکلات باشد.
وی افزود: نحوه برخورد با زندانیان و رعایت اصول اخلاقی با آنها نقطه اثر گذار فعالیت های اصلاحی و تربیتی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.در ادامه رئیس زندان ، بر احیاء آموزش ارزشهای اخلاقی و ارتفاع سطح سلامت روانی نادمین تاکید نمود و با اشاره به موادی از قانون مجازات اسلامی و همچنین مواد آیین نامه اجرایی سازمان زندانها، مددجویان را جهت استفاده بهتر از قوانین حمایتی و سودمند در زمینه های آزادی، مرخصی، پایان حبس و . . . راهنمایی نمود. و توصیه های لازم در خصوص رعایت بهداشت فردی و گروهی در زندان و همچنین حفظ اموال عمومی زندان متذکر نمود.
در ادامه این جلسه رئیس و مسئولین زندان به سئوالات و درخواست های مددجویان پاسخ دادند.و درخواستهای قضایی آنها را مکتوب نموده تا به مرجع ذیصلاح قضایی ارجاع نمایند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*